Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wall Street: S&P500 w górę, Dow Jones w dół

0
Podziel się:

Pod nieobecność istotnych wiadomości z gospodarki inwestorzy byli mocno niezdecydowani.

Wall Street: S&P500 w górę, Dow Jones w dół
(Shiny Things/CC/Flickr)

Pod nieobecność istotnych wiadomości z gospodarki inwestorzy nie mogli zdecydować się, w którym kierunku ma podążać rynek. Podejmowaniu kluczowych decyzji nie sprzyjał także rozpoczęty wczoraj szczyt G20.

Niezdecydowanie inwestorów najlepiej obrazuje zachowanie trzech głównych indeksów. Technologiczny Nasdaq przez cały dzień sukcesywnie poprawiał swoje notowania, dzięki czemu ostatnią w tym tygodniu sesję zakończył niemal 1-proc. wzrostem. Dow Jones bardzo wolno się osuwał, przez co finiszował tracąc 0,13 procent.

Najmocniej zmieniała się sytuacja w przypadku S&P500. Wskaźnik przez całą sesję oscylował w okolicach czwartkowego zamknięcia wielokrotnie znajdując się zarówno pod, jak i nad kreską. Lekka przewaga kupujących w końcówce notowań pozwoliła mu na plusie zakończyć trzecią z rzędu sesję.

Inwestorów do kupowania akcji nie przekonały lepsze od oczekiwań wiadomości z gospodarki europejskiej. Wartość wskaźnika Ifo, obrazującego nastroje niemieckich przedsiębiorców, zamiast oczekiwanego przez analityków spadku z 106,8 (we wrześniu) do 106,5 pkt w październiku wzrosła do 107, 6 punktu.

Handlujący na Wall Street najwyraźniej obawiali się, że na kończącym się dziś spotkaniu przedstawicieli dwudziestu największych światowych gospodarek zapadną jakieś istotne rozstrzygnięcia i z tego powodu podczas piątkowej sesji woleli wstrzymać się od głosu.

W indeksie największych spółek najlepiej wypadły spółki technologiczne - Hewlett-Packard i Cisco - zyskały odpowiednio 1,1 i 1 procent. Mimo zaprezentowania lepszych od prognoz wyników finansowych najmocniej na wycenie rynkowej straciły wczoraj American Express (-3,1 proc.) i Verizon (-1,3 proc.).

Wyższe od oczekiwań analityków wyniki przełożyły się natomiast na wzrost ceny w przypadku największej na świecie księgarni internetowej Amazon. Spółka poinformowała, że w trzecim kwartale zarobiła 51 centów na akcję, wobec oczekiwanych przez analityków 48 centów. Dodatkowo wystawiono dla niej dwie rekomendacje zalecające kupno jej akcji. Wczoraj Amazon zyskał 2,5 procent.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)