Notowania

sesja na wall street
14.07.2014 22:30

Wzrosty w USA. Pomagają wyniki kwartalne

Przed sesją dobre wyniki finansowe podał bank Citigroup.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot /REPORTER)

Sesja na Wall Street przyniosła niewielkie odbicie po spadkach z ubiegłego tygodnia. Przed sesją dobre wyniki finansowe podał bank Citigroup, co wyraźnie poprawiło nastroje wśród giełdowych inwestorów.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,66 proc., do 17.055,42 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,48 proc. i wyniósł 1,977,10 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł o 0,56 proc., do 4.440,42 pkt.

Notowania najważniejszych indeksów na Wall Street

Zysk Citigroup Inc. wyniósł w drugim kwartale 1,24 USD na akcję. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 1,05 USD na akcję. Przychody banku wyniosły 19,38 mld USD. Analitycy spodziewali się 18,81 mld USD.

_ Wyniki spółek generalnie są do tej pory pozytywne, zarówno na poziomie zysków, jak i przychodów. Jesteśmy na zbyt wczesnym etapie, by już ogłaszać sukces sezonu wyników, ale te raporty, które już poznaliśmy, wyglądają dobrze. Wyniki Citi są bardzo dobre _ – powiedział Timothy Ghriskey, główny analityk inwestycyjny w Solaris Asset Management.

W tym tygodniu publikację wyników kwartalnych planuje prawie 60 spółek z indeksu S&P 500. Raporty opublikują między innymi Yahoo, Intel, Goldman Sachs oraz JPMorgan.

Z danych Bloomberga wynika, że rynek oczekuje wzrostu zysków spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 o 5 proc. rdr. Przychody amerykańskich korporacji mają wzrosnąć o 3 proc. Jednocześnie jednak analitycy zakładają 3,3 proc. spadek zysków amerykańskich banków. Ma to być jedyna branża w USA, która zanotowała spadek zyskowności w ostatnich trzech miesiącach.

Poza wynikami kwartalnymi uwaga inwestorów będzie się koncentrowała w tym tygodniu na wystąpieniach prezes Fed Janet Yellen przed amerykańskimi parlamentarzystami. Pierwsze z nich zaplanowane jest na wtorek.

_ Yellen nie odejdzie w swoim kolejnym przemówieniu od gołębiego tonu, który prezentowała w ostatnim czasie. Nie zmienią tego raczej poprawiające się dane gospodarki w USA, w tym z rynku pracy _ – ocenił Chris Scicluna, kierujący działem badań rynkowych w Daiwa Capital Markets.

W trakcie sesji rosły na wartości akcje firmy z branży usług budowalnych URS. Aecom poinformował, że zamierza przejąć spółkę, a wartość transakcji ma wynieść 6 mld USD.

W górę szły również akcje Apple. Analitycy banku Barclays podnieśli rekomendację dla akcji technologicznego giganta do _ przeważaj _ z _ trzymaj _.

Indeks S&P 500 stracił ubiegłym tygodniu 0,9 proc. a inwestorzy sprzedawali akcje w obawie o stabilność portugalskiego systemu finansowego po tym jak Grupo Espirito Santo, spółka matka Banco Espirito Santo, nie spłaciła w terminie części zadłużenia.

Dalsza część roku na amerykańskich giełdach powinna przenieść kontynuacje wzrostów - uważają analitycy Goldman Sachs. Analitycy banku spodziewają się, że indeks S&P 500 wzrośnie do końca roku do poziomu 2.050 pkt.

W ocenie analityków Goldman Sachs za dalszymi wzrostami w tym roku przemawia przyśpieszające tempo wzrostu w amerykańskiej gospodarce oraz oczekiwania wzrostu zysków spółek. Ich zdaniem nie wzrosną już jednak wskaźniki wycen wobec oczekiwanej podwyżki stóp procentowych w USA w kolejnych 12 miesiącach.

W przeszłości w roku poprzedzającym pierwszą podwyżkę stóp procentowych indeks S&P 500 zyskiwał średnio 6 proc. Zwyżki w podobnej samej skali Goldman Saxchs spodziewa się tym razem. Za zwyżkami na amerykańskiej giełdzie przemawiają również relatywnie atrakcyjne wyceny w porównaniu do obligacji - ocenia David Kostin, główny analityk banku ds. amerykańskiego rynku akcji.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz