Notowania

BIOMASS: strona spółki
26.03.2020, 11:01

BEP Polska inicjatywa w walce z koronawirusem - uruchomienie Centrum Badawczo Rozwojowego i projekt Kontenerowego Szpitala Zakażnego

Zarząd Spółki BIOMASS ENERGY PROJECT S.A._"Emitemt"_"Spółka" pragnie poinformować, iż uruchamia w Lesznowoli koło Warszawy swoje Centrum Badawczo-Rozwojowe.
Na powierzchni ponad 250m.kw. powstaje laboratorium, prototypownia, dział nowych technologii medycznych, dział rozwoju technologii elektromobilności i zielonej energetyki. Jako pierwszy priorytetowy projekt, jakże potrzebny dla całego kraju i świata w związku z pandemią koronawirusa, na przyległym terenie o powierzchni prawie 1000m.kw. postanowiliśmy realizować budowę prototypowego modułowego specjalistycznego szpitala zakaźnego. Wykorzystując nasze doświadczenia z projektu konstrukcji i wyposażenia Mobilnych Laboratoriów In-Vitro opracowaliśmy plany, dokumentację, jak i szereg innowacyjnych rozwiązań , które tworzyć mają możliwość budowy w bardzo krótkim czasie szeregu kompleksów szpitalnych przeznaczonych do opieki i leczenia pacjentów zainfekowanych wirusem. W oparciu o zebrane oferty od dostawców i projekt techniczny ,rozpoczęliśmy proces zakupu kontenerów, sprzętu i wyposażenia do pierwszej pokazowej instalacji realizowanej w naszym Centrum. Konstrukcja oparta jest na najlepszych typowych , dostępnych na lokalnym rynku kontenerach biurowo-mieszkalnych, bardzo elastycznych w konfiguracji ścian, instalacji wewnętrznych. Zespół kontenerów został przeprojektowany przez nas do potrzeb błyskawicznego dostarczania i budowania szpitali zakaźnych w kraju i za granicą. Koncepcja została opracowana przez ekspertów BEP i firm współpracujących oraz grono specjalistów z różnych obszarów: medycznego, wentylacyjnego, budowlanego, nowoczesnych technologii teletechnicznych i informatycznych. Kompleksy wyposażone będą w moduły zapewniające niezależne zasilanie energetyczne , wentylacje i klimatyzacje , dostarczanie mediów w postaci wody , tlenu i gazów medycznych jak i odprowadzenia ścieków W najbliższy dniach , rozpoczynamy prace montażowe szpitala w wersji demonstracyjnej. Planujemy wykonać pierwszą wersję prototypu szpitala w 2 tygodnie. Będzie to kompletny mini szpital demo z izolatkami dla pacjentów , pomieszczeniami dla personelu medycznego, pokojem diagnostycznym i śluzą powietrzną.

Inne komunikaty