Trwa ładowanie...
bDSqgFbF

Notowania

CLN Zakończenie prowadzenia fazy IA badania klinicznego nad lekiem opartym o innowacyjny inhibitor JAK/ROCK – CPL 409116

W nawiązaniu do raportu bieżącego 39/2020, z dnia 12 listopada 2020 r., dotyczącego otrzymania zgody na rozpoczęcie badania klinicznego I fazy nad lekiem opartym o innowacyjny inhibitor JAK/ROCK – CPL 409116 - w leczeniu chorób autoimmunologicznych Spółka informuje, że w dniu 9 lutego 2021 r. otrzymała informację, o zakończeniu prowadzenia fazy IA badania klinicznego związku CPL’116, dualnego inhibitora kinaz JAK/ROCK, podawanego jednokrotnie, we wzrastających dawkach zdrowym ochotnikom.
Badanie miało na celu ocenę profilu bezpieczeństwa oraz parametrów farmakokinetycznych (PK). W badaniu nie zaobserwowano działań niepożądanych związanych z przyjmowaniem produktu badanego. CPL’116, rozwijany przez Spółkę, jest pierwszym na świecie dualnym inhibitorem kinaz JAK i ROCK oraz będzie miał zastosowanie w leczeniu wybranych chorób autoimmunologicznych, u których korzystne jest jednoczesne zahamowanie procesu zapalnego i fibrogenezy. Spółka planuje w najbliższych tygodniach rozpoczęcie badania IB, w którym związek będzie podawany wielokrotnie, we wzrastających dawkach, a ocena oprócz bezpieczeństwa i parametrów farmakokinetycznych obejmie również kluczowe parametry farmakodynamiczne.

Inne komunikaty

bDSqgFcn