Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

BMX Zawarcie umowy o współpracy z Pure Biologics

2017-03-20 20:31:16
BMX Zawarcie umowy o współpracy z Pure Biologics

Zarząd BioMaxima S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym zawarł umowę o współpracy z Pure Biologics sp. z o.o., w zakresie komercjalizacji rezultatów prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez Pure Biologics związanych z nowymi narzędziami do diagnostyki in vitro.
Umowa przewiduje wykorzystanie :
- należącej do Pure Biologics platformy selekcji przeciwciał rekombinowanych z bibliotek, w rozwoju nowych wysoce specyficznych i czułych metod diagnostycznych,
- budowanej przez Pure Biologics platformy selekcji aptamerów DNA, (intensywnie rozwijana grupa cząsteczek biologicznych o dużym potencjale diagnostycznym, szczególnie w urządzeniach typu lab-on-chip)
- technologii Pure Biologics do otrzymywania rekombinowanych białek (w tym przeciwciał) do rozwoju nowych systemów do diagnostyki in vitro.
Umowa umożliwi wieloletnią współpracę w zakresie wdrażania do produkcji szybkich testów, opartych na systemach diagnostycznych stworzonych przy użyciu narzędzi biotechnologicznych opracowanych przez Pure Biologics. Pozwoli to BioMaxima na tworzenie szybkich testów w obszarach, w których istnieje zapotrzebowanie rynkowe na nową lub przyspieszoną ścieżkę diagnostyczną, np. w wykrywaniu nowotworów, zakażeń bakteryjnych i wirusowych.
Umowa przewiduje wspólne uruchamianie projektów badawczych, w których Pure Biologics będzie odpowiedzialna za opracowanie technologii, a BioMaxima za jej testowanie, budowę prototypów i wdrożenie do produkcji, po uprzedniej rejestracji.
BioMaxima oczekuje, że pierwszy projekt zostanie uruchomiony w przeciągu trzech miesięcy i wstępnie szacuje czas jego trwania na dwa lata. Realizację badań ułatwi tworzone obecnie w Lublinie Centrum Badawczo-Rozwojowe, którego otwarcie planowane jest na koniec bieżącego roku.
BioMaxima posiada doświadczenie w zakresie opracowywania i wdrażania do produkcji szybkich testów, jest jedynym polskim producentem tego typu testów. Nowe produkty Spółka będzie mogła zaoferować w Polsce i na rynkach eksportowych. Aktualnie Spółka prowadzi sprzedaż eksportową na ponad 60 rynkach i rynki te stanowią istotny potencjał do komercjalizacji nowych produktów.

Późniejsze komunikaty
?
Zacznij wprowadzać nazwę interesującego Cie waloru
Giełda na skróty
ZNAJDŹ KOMUNIKAT
SPÓŁKI GPW
  • Ostatnio
    oglądane
  • Mój
    portfel
W tym miejscu pojawią sie dane spółek, których profile będziesz przeglądał
Przejdź do listy profili spółek
?
Wprowadź listę symboli lub nazw walorów, które chcesz porównać na wykresie, rozdzielając je przecinkami.

W trakcie wypełniania pola, system będzie podpowiadał nazwy dostępnych walorów - możesz wybrać je z utworzonej listy.
money analytics