Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

AWBUD SA zbycie aktywów o znacznej wartości przez spółkę zależną emitenta

2014-02-10 15:18:00
AWBUD SA zbycie aktywów o znacznej wartości przez spółkę zależną emitenta

2014-02-10

15:18:00

(PL)-BUDOWNICTWO-GIEŁDA-SPÓŁKI-KOMUNIKAT-(PL)-1-AWBUD SA-PLINSTL00011-INSTALL

AWBUD SA zbycie aktywów o znacznej wartości przez spółkę zależną emitenta

10.02. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 6/2014

Zarząd AWBUD S.A. w Fugasówce ("Emitent") informuje, że w dniu 10 lutego 2014 r. został poinformowany przez Zarząd Produkcja Wyrobów Betonowych "AWBUD" S.A. w Fugasówce, spółkę zależną Emitenta ("PWB AWBUD S.A."), że w dniu 7 lutego 2014 r. PWB AWBUD S.A. zawarła z BRUK -BET Sp. z o.o. w Niecieczy ("BRUK - BET Sp. z o.o.") umowę sprzedaży nieruchomości oraz ruchomości ("Umowa").
Na podstawie umowy sprzedaży nieruchomości PWB AWBUD S.A. przeniosła na BRUK - BET Sp. z o.o. prawo użytkowania wieczystego do nieruchomości położonej w Fugasówce przy ulicy Reja 4 wraz z prawem własności budynków i budowli położonych na tej nieruchomości. Na zbytej nieruchomości PWB AWBUD S.A. prowadziła działalność produkcyjną i handlową. Cena sprzedaży wyniosła 7.396.742,87 złotych (z podatkiem VAT). Wartość ewidencyjna zbywanych nieruchomości w księgach rachunkowych PWB AWBUD S.A. wynosiła 7.681.483,00 złotych. Na podstawie umowy sprzedaży ruchomości PWB AWBUD S.A. zbyła na rzec BRUK - BET Sp. z o.o. składniki majątkowe służące do prowadzenia działalności produkcyjnej i handlowej. Cena sprzedaży wyniosła 9.004.488,59 złotych (z podatkiem VAT). Wartość ewidencyjna zbywanych składników majątkowych w księgach rachunkowych PWB AWBUD S.A. wynosiła 12.830.056,75 złotych.
Zbycie powyższych aktywów zamyka proces restrukturyzacji w Grupie Kapitałowej AWBUD, powodując zakończenie działalności produkcyjnej oraz istotne zmniejszenie zadłużenia finansowego Grupy.
Wartość zbytych aktywów przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta, tym samym spełnione są przesłanki do uznania tych aktywów za aktywa o znacznej wartości.

Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi abs/Brak komunikatów spełniających wybrane kryteria
?
Zacznij wprowadzać nazwę interesującego Cie waloru
Giełda na skróty
ZNAJDŹ KOMUNIKAT
SPÓŁKI GPW
  • Ostatnio
    oglądane
  • Mój
    portfel
W tym miejscu pojawią sie dane spółek, których profile będziesz przeglądał
Przejdź do listy profili spółek
?
Wprowadź listę symboli lub nazw walorów, które chcesz porównać na wykresie, rozdzielając je przecinkami.

W trakcie wypełniania pola, system będzie podpowiadał nazwy dostępnych walorów - możesz wybrać je z utworzonej listy.
money analytics