Notowania

abs investment
22.11.2010 12:50

ABS Investment chce pozyskać z emisji do 2,4 mln złotych

ABS Investment, doradca finansowy specjalizujący się w inwestycjach i transakcjach na rynku kapitałowym, planuje przeprowadzić w listopadzie ofertę prywatną akcji, z której chce pozyskać do 2,4 mln złotych. Debiut na NewConnect planowany jest na początek 2011 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cmeder/iStockphoto)

_ - Nadrzędnym celem ABS Investment jest stworzenie portfela inwestycyjnego o dużym potencjale rynkowym. Dlatego strategia spółki przewiduje inwestycje w kolejne podmioty i upublicznianie ich, co powinno mieć bezpośrednie przełożenie na wyniki finansowe spółki oraz wysoki zwrot z kapitału dla inwestorów _ - powiedział Robert Jaruga, prezes spółki.

Działalność ABS Investment koncentruje się w obszarach inwestycji kapitałowych oraz usług finansowych i doradztwa gospodarczego.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na inwestycje kapitałowe, głównie w spółki, które zamierzają zadebiutować na NewConnect. ABS zakłada trzy tego typu projekty w pierwszym półroczu 2011 r. i posiada już podpisane umowy na ich realizację.

W ramach wcześniejszych projektów ABS inwestował na przykład w notowane na rynku NewConnect Auxilium, Art. NEW Media czy Unima2000.

W 2009 r. spółka wypracowała 0,07 mln zł zysku netto. Po trzech kwartałach 2010 roku zysk netto wynosi 0,14 mln zł, a prognozy przewidują osiągnięcie w całym roku 0,3 mln zł zysku neto.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: abs investment, debiut, emisja, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz