Notowania

bmx
10.02.2011 10:06

BioMaxima zarobiła netto 0,66 mln złotych

Biotechnologiczna spółka zanotowała w ubiegłym roku zysk netto na poziomie 0,66 mln zł, co oznacza wzrost o blisko 8 procent. Przychody ze sprzedaży zwiększyły się o 7,6 procent do 7,2 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stratum/Dreamstime)

Biotechnologiczna spółka BioMaxima zanotowała w ubiegłym roku zysk netto na poziomie 0,66 mln zł, co oznacza wzrost o blisko 8 procent. Przychody ze sprzedaży zwiększyły się o 7,6 procent do 7,2 mln złotych.

W styczniu firma osiągnęła prawie 40-proc. dynamikę przychodów wobec tego samego okresu 2010 roku. Wygrane przetargi osiągnęły wartość 279 tys. złotych. Wartość styczniowych przychodów ze sprzedaży spółki zależnej Polab wyniosła 243 tys. złotych.

_ - Utrzymanie tegorocznej dynamiki na poziomie 50 proc. jest możliwe dzięki akwizycjom. W tym roku planujemy konsolidację wyników z przejętym niedawno Polabem _ - powiedział Henryk Lewczuk, prezes BioMaximy.

BioMaxima szacuje, że po połączeniu z firmą Polab jej skonsolidowane przychody w 2011 roku wyniosą 11,3 mln zł, a zysk netto ponad 1 mln złotych.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: bmx, biomaxima, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz