Notowania

Debiut Esperotia Energy Investments na NewConnect

Kurs akcji Esperotia Energy Investments, spółki zajmującej się budową i zarządzaniem biogazowniami w pierwszym dniu notowań na NewConnect nie zmienił się.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime.com)

*Kurs akcji Esperotia Energy Investments, spółki zajmującej się budową i zarządzaniem biogazowniami, na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect nie zmienił się i wyniósł 0,45 zł. *

Spółka pozyskała z ofert prywatnych ponad 2,5 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na realizację bieżących planów strategicznych związanych z uzyskaniem pozwoleń na budowę biogazowni w wybranych przez EEI lokalizacjach.

Esperotia Energy Investments została założona w 2009r. przez cypryjski fundusz inwestycyjny Esperotia Investments Ltd. w celu realizowania projektów inwestycyjnych z obszaru OZE, ze szczególnym uwzględnieniem projektów obejmujących budowę biogazowni na terenie Europy Centralnej.

Strategia rozwoju EEI na najbliższe lata zakłada objęcie wiodącej pozycji na rynku biogazowym w Europie Centralnej poprzez poszukiwanie nowych lokalizacji pod budowę biogazowni na terenie Polski, Czech, Bułgarii, Słowacji i Rumuni.

Docelowo spółka chce posiadać portfolio około 30-40 działających biogazowni na terenach znajdujących się w Europie Centralnej.

Spółka realizuje już rozpoczęte projekty, m.in. budowę wspólnie z Energa BIO biogazowni w Starogardzie Gdańskim. EEI ma również podpisany list intencyjny z SFW Energia, jest w końcowej fazie podpisywania kolejnej umowy o współpracę z dużym graczem na rynku energetycznym oraz przeprowadza audyt finansowy wytypowanej do przejęcia czeskiej firmy o podobnym profilu działania.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: esperotia energy investments, giełda, gospodarka, newconnect
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz