Notowania

dgl
13.05.2010 13:20

Digital Avenue planuje przejęcia

Spółka prowadzi obecnie rozmowy w sprawie akwizycji serwisów internetowych i spodziewa się, że w ciągu roku sfinalizuje 2-3 z nich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisapics/iStockphoto)

- _ Digital Avenue prowadzi obecnie rozmowy w sprawie akwizycji serwisów internetowych i spodziewa się, że w ciągu roku sfinalizuje 2-3 z nich. Spółka planuje w ciągu maksymalnie dwóch lat zwiększyć liczbę użytkowników swoich serwisów do 4-5 mln i awansować do pierwszej dwudziestki największych grup medialnych w polskim internecie _ - poinformował prezes spółki Piotr Wąsowski.

Wśród potencjalnych źródeł finansowania potencjalnych akwizycji Wąsowski wymienił m.in. uchwalony kapitał docelowy.

Oprócz akwizycji strategia rozwoju Digital Avenue zakłada szybszy rozwój organiczny portali już istniejących oraz tworzenie całkiem nowych projektów.

_ - Naszym celem jest wejście do pierwszej dwudziestki największych grup medialnych w polskim internecie, osiągając oglądalność około 4-5 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Na realizację tego celu dajemy sobie maksymalnie dwa lata _ - powiedział prezes.

W skład grupy Digital Avenue wchodzą obecnie: Medusa i Styl.Media. Serwisy należące do tych spółek, według badań internetu z lutego, docierają do ponad 3,2 mln użytkowników miesięcznie, a liczba odsłon stron portali wynosi ponad 66 mln miesięcznie. Daje to Digital Avenue 26 pozycję w rankingu oglądalności w polskim internecie.

Spółki należące obecnie do Digital Avenue osiągnęły w sumie w 2009 r. 3,6 mln zł przychodów i 0,38 mln zł zysku netto w 2009 r.

_ - Rozwój organiczny naszych portali, nowe projekty oraz rosnąca liczba unikalnych użytkowników i coraz wyższe wpływy pozwalają oczekiwać dalszego wzrostu przychodów ze sprzedaży w tym roku i w kolejnych latach, a także poprawy rentowności _ - powiedział Wąsowski.

Tagi: dgl, gospodarka, newconnect
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz