Notowania

fast finance
20.11.2008 15:13

Fast Finance nie chce być NewConnect

Notowana na NewConnect Fast Finance zamierza w II kwartale 2009 przenieść notowania na rynek główny GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Notowana na NewConnect Fast Finance zamierza w II kwartale 2009 przenieść notowania na rynek główny GPW - powiedział Jacek Daroszewski, prezes Fast Finance.

_ W II kwartale przyszłego roku chcemy zadebiutować na rynku głównym. Odbędzie się to bez przeprowadzania nowej emisji _ - powiedział Daroszewski.

_ Przy tak silnym rozwoju spółki nie chcemy rozdrabniać akcjonariatu, inne środki pozyskania kapitału są w tej chwili bardziej efektywne _ - dodał Dariusz Wesołowski, członek rady nadzorczej.

Spółka liczy, że po przejściu na rynek główny warszawskiego parkietu znajdzie się w kręgu zainteresowania dużych inwestorów. Złożenie prospektu emisyjnego do Komisji Nadzoru Finansowego ma nastąpić w pierwszym kwartale 2009.

Na 2009 rok spółka planuje dalszy dynamiczny wzrost skali działalności.

_ W 2009 roku planujemy kupić nie mniej niż 200 mln zł wierzytelności. W 2008 planowaliśmy pozyskać 50 mln zł, do tej pory pozyskaliśmy już 55 mln zł _ - powiedział Daroszewski.

_ Obecnie uczestniczymy w trzech przetargach na zakup wierzytelności, wartość każdego to kilkadziesiąt milionów złotych. Nie wiadomo jeszcze czy zostaną one rozstrzygnięte jeszcze w tym roku _ - dodał.

Jak poinformowało kierownictwo spółki, Fast Finance wygrał przetarg na pakiet wierzytelności w wysokości 30 mln zł, jednak umowa nie została jeszcze podpisana.

W czwartek spółka podniosła o 20 procent prognozy zysku netto w 2008 roku do 3 mln zł z 2,5 mln zł. W 2009 roku spółka zamierza osiągnąć zysk netto na poziomie 7,5 mln zł.

Fast Finance działa od 2004 roku. Przedmiotem jej działalności jest zakup wierzytelności detalicznych i odzyskiwanie ich na własny rachunek. Obecnie posiada wierzytelności o wartości 113 mln zł.

Tagi: fast finance, rynek główny, newconnect, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz