Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fast Finance planuje poprawę wyników

0
Podziel się:

Spółka chce zwiększyć przychody i zyskowność i liczy na debiut na rynku regulowanym w I połowie 2010 roku - poinformował prezes spółki.

Fast Finance planuje poprawę wyników
(Emily2k/Dreamstime)

Fast Finance planuje, że w 2010 roku utrzyma dwucyfrową dynamikę wzrostu skupionych pakietów wierzytelności. Spółka chce zwiększyć przychody i zyskowność i liczy na debiut na rynku regulowanym w I połowie 2010 roku - poinformował prezes spółki.

_ - W 2010 roku spodziewamy się, że pakietów wierzytelności będzie więcej, co umożliwi wzrost przychodów i zysku netto _ - powiedział Jacek Daroszewki, prezes Fast Finance.

_ - Wzrost pakietów wierzytelności będzie dwucyfrowy _ - dodał, nie podając szczegółów.

Spółka zakupiła w IV kwartale 2009 r. pakiety wierzytelności o wartości nominalnej przekraczającej 38 mln zł, natomiast w całym 2009 roku za blisko 112 mln zł, czyli o 49 proc. więcej niż w 2008 roku. Około 90 proc. portfela stanowią wierzytelności w sektora bankowego i zdaniem prezesa udział ten w 2010 roku nie powinien się znacząco zmienić.

_ - Średni koszt pozyskania pakietu wynosi obecnie poniżej 20 proc. _ - powiedział Daroszewski.

Po IV kwartałach 2009 roku Fast Finance miała 17,3 mln zł przychodów (wzrost o 85 proc. r/r). Zysk netto wzrósł w tym okresie o 47 proc. do 4,5 mln złotych.

Spółka planuje przejść z NewConnect na rynek regulowany giełdy, co nie będzie się to wiązało z emisją akcji. W grudniu 2009 roku Fast Finance złożył prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego.

_ - Przejdziemy na rynek regulowany w I połowie 2010 roku _ - powiedział Daroszewski, dodając, że wejście na GPW związane jest z chęcią zwiększenia płynności akcji i transparentności.

Prezes poinformował, że spółka obecnie nie ma planów emisji nowych akcji oraz nie planuje także wypłacać dywidendy.

W 2010 roku Fast Finance planuje przeprowadzić emisję obligacji. Emisja może być przeprowadzona w kilku transzach o łącznej wartości do 30 mln zł, a środki pozyskane z emisji przeznaczy na zakup kolejnych pakietów wierzytelności.

giełda
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)