Notowania

newconnect
28.11.2012 20:36

JR INVEST zadebiutowało na NewConnect

28 listopada 2012 r. na parkiecie rynku NewConnect zadebiutowała spółka JR INVEST. Jest to 420. spółka notowana oraz 79. debiut w 2012 r. na alternatywnym rynku akcji GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz

Działalność Emitenta

Działalność spółki JR INVEST S.A. od 2006 roku polega na nabywaniu atrakcyjnych nieruchomości komercyjnych lub przejmowaniu podmiotów, które są właścicielami takich nieruchomości, a następnie ich sprzedaży lub wynajmie. Po nabyciu budynków, które są w dużym stopniu nieefektywnie zarządzane, Spółka przeprowadza niezbędne remonty i modernizacje, jeśli wymaga tego stan nieruchomości oraz wprowadza usprawnienia w sposobie zarządzania zmieniając również często strukturę najemców. Wdrażana jest strategia skutecznego zarządzania oraz wyszukiwania i wykorzystywania możliwości rozwojowych dla każdej nieruchomości.

W przypadku nieruchomości kupionych pod wynajem poszukiwanie nowych najemców oraz podpisywanie atrakcyjniejszych umów najmu odbywa się dzięki sprawdzonym kanałom informacyjnym (ogłoszenia w prasie, na portalach internetowych oraz poprzez dobrze rozwiniętą współpracę z biurami pośrednictwa). Zmiana struktury najemców odbywa się etapowo, co pozwala przez cały ten czas na osiąganie przychodów z najmu, które wzrastają stopniowo.

Celem takich działań jest przede wszystkim wzrost rynkowej wartości nieruchomości, a także wzrost wartości przychodów z wynajmowanych powierzchni. Cały proces trwa ok. 12 - 18 miesięcy od momentu nabycia nieruchomości. W kolejnym etapie nieruchomości takie są wystawione na sprzedaż. Wyższy standard, a co za tym idzie wyższe ceny najmu powodują, że nieruchomości są bardziej atrakcyjne dla potencjalnych nabywców.

Spółka prowadzi działalność na rynku nieruchomości głównie w Małopolsce i na Śląsku, poszukując jednocześnie okazyjnych nieruchomości w innych miastach. W Polsce wciąż występuje niedobór powierzchni biurowych dla mniej wymagających firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego też model biznesowy Spółki zakłada inwestycje w segment biur klasy B i C, co daje szersze możliwości działania ze względu na mniejszą konkurencję i koncentrację rynku.

opracowanie: www.newconnect.info na podstawie www.newconnect.pl

Tagi: newconnect
Źródło:
NewConnect.info
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz