Notowania

nov
03.08.2010 12:36

Kurs akcji Novainvest wzrósł w debiucie o 32 procent

Kurs akcji spółki inwestycyjno-doradczej Novainvest wzrósł w debiucie na New Connect o 32 proc., do 3,30 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee/Dreamstime.com)

Kurs akcji spółki inwestycyjno-doradczej Novainvest wzrósł w debiucie na New Connect o 32 proc., do 3,30 złotego.

Spółka z emisji prywatnej pozyskała 1,9 mln zł. Do obrotu zostały wprowadzone akcje serii A, B, C i D o wartości nominalnej 0,50 zł. Cena emisyjna akcji wynosiła 2,5 złotego.

Novainvest specjalizuje się w inwestycjach w innowacyjne przedsięwzięcia na różnym etapie rozwoju, które związane są z rynkiem telekomunikacyjnym i informatycznym. Firma wykorzystuje efekty synergii pomiędzy działalnością poszczególnych firm wchodzących w skład jej portfela inwestycyjnego.

Portfel Novainvest tworzą spółki: Tele B Sp. z o.o. (specjalizująca się w usługach z zakresu budownictwa telekomunikacyjnego oraz teletechnicznego), Optonet Sp. z o.o. (realizująca inwestycje pod klucz dla operatorów niezależnych - budowa infrastruktury teletechnicznej oraz instalacja sprzętu telekomunikacyjnego), Interlandia Sp. z o.o. (oferująca usługi tzw. _ triple play _ - telewizja kablowa, dostęp do internetu i telefonu przez jedno gniazdko abonenckie), PT Croscarrier Sp. z o.o. (zamierza obsługiwać klientów biznesowych w zakresie kolokacji, transmisji danych oraz dzierżawy ciemnych łączy) oraz Invitum.pl Sp. z o.o. (projekt nastawiony na wyszukiwanie talentów w sektorze wysokich technologii).

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: nov, giełda, gospodarka, newconnect
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz