Notowania

selvita
27.03.2014 10:03

Portfel zamówień Selvity wynosi 27 mln złotych

Zarząd spółki deklarował w styczniu, że jej działalność będzie rentowna w każdym kwartale 2014 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

Selvita, na podstawie podpisanych obecnie umów może uzyskać w 2014 r. 17 mln zł przychodów ze sprzedaży i 10 mln zł przychodów z dotacji - podała spółka.

Z szacunków Selvity wynika, że w samym pierwszym kwartale spółka miała 0,5 mln zł zysku netto i 7,1 mln zł przychodów (4,6 mln zł ze sprzedaży i 2,5 mln zł z dotacji).

W 2013 r. Selvita miała 21,8 mln zł przychodów (13,2 mln zł ze sprzedaży i 8,7 mln zł z dotacji) i 2,4 mln zł straty na poziomie netto. Zarząd Selvity deklarował w styczniu, że działalność spółki będzie rentowna w każdym kwartale 2014 r.

_ - Wciąż jesteśmy na etapie zaawansowanych negocjacji kolejnych kontraktów ze średnimi i dużymi koncernami farmaceutycznymi. Na przestrzeni 9 miesięcy planujemy podpisanie dwóch umów i to od nich będzie zależał ostateczny wynik spółki w 2014 r. _ - powiedział cytowany w komunikacie Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity. Spółka chce przenieść notowania na główny rynek GPW w drugiej połowie 2014 r.

Selvita jest firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne.

Tagi: selvita, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz