Notowania

giełda
18.09.2009 14:11

PPG czeka na debiut giełdowy

Platinum Properties Group (PPG), spółka z sektora nieruchomości, zakończyła ofertę prywatną i złożyła dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Platinum Properties Group (PPG), spółka z sektora nieruchomości, która zajmuje się inwestowaniem na rynku luksusowych nieruchomości rezydencjalnych zlokalizowanych w prestiżowych dzielnicach Warszawy, zakończyła ofertę prywatną i złożyła dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych.

PPG sprzedało w ofercie łącznie 1,75 mln walorów, po cenie 0,41 za każdą akcję.

_ Realizujemy długofalowy program inwestycyjny, mamy zapewnione środki obrotowe, a celem emisji było poddanie się surowemu osądowi inwestorów i uzyskanie dla grupy PPG najlepszej z możliwych wycen - wycenę rynkową _- mówi Gustaw Groth, członek zarządu PPG.

PPG przeprowadziła emisję prywatna akcji, z której uzyskała ponad 700 tys. zł. Przyjęta strategia zakłada skierowanie pozyskanych środków na rozwój poprzez budowę nowych struktur korporacyjnych, informacyjnych i kontrolnych w firmie. Ponadto spółka planuje zarządzanie wartością inwestycji od zakupu gruntu poprzez realizację inwestycji, wykończenie, skończywszy na komercjalizacji wykończonych apartamentów.

PPG rozszerzyło portfolio świadczonych usług o sprzedaż pośrednictwo w sprzedaży inwestycji rezydencjalnych na rzecz podmiotów spoza grupy. Grupa realizuje także usługi w zakresie dystrybucji mebli, materiałów wykończeniowych jak również kompleksowej aranżacji wnętrz.

_ Apartamenty luksusowe, które mamy w swojej ofercie zyskują na wartości gdyż nabywcy szybko przekonali się że warto inwestować w projekty o bardzo dobrej lokalizacji i wysokim standardzie wykończenia _ - wyjaśnia Gustaw Groth.

Zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza apartamenty w lokalizacja uchodzących za prestiżowe.. Zdaniem Gustawa Grotha, kameralne inwestycje rezydencjalne cieszą się dużo większym powodzeniem na rynku, niż projekty które były obliczone na duży wolumen sprzedaży. - _ Nasza siła i sukces tkwi w unikalnej lokalizacji i luksusowym wykończeniu skierowanym do wymagającego odbiorcy _ - tłumaczy G. Groth.

Zarząd firmy nie wyklucza działań zmierzających do poszerzenia oferty usług skierowanych do uczestników rynku nieruchomości. PPG systematycznie buduje swoją wartość na rynku nieruchomości, konsekwentnie dążąc do długofalowego celu, jakim jest przejście z NewConnect na rynek główny.

W skład grupy kapitałowej wchodzą min. firma deweloperska, spółka oferująca ekskluzywne apartamenty na wynajem oraz obsługująca sprzedaż, firma zajmujące się wykończeniami w wysokim standardzie i dystrybutor ekskluzywnych elementów wykończeniowych. Jednym z najnowszych pomysłów jest powołanie spółki, która pomoże klientom zdobyć finansowanie na zakup wymarzonego apartamentu.

Spółka koncentruje się głównie na pozyskaniu nieruchomości pod budowę. Zauważalne na rynku spowolnienie gospodarcze to dla spółki korzystny okres dla powiększania inwestycji kapitałowych, które zostaną przeznaczone do wykorzystania w chwili powrotu koniunktury.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz