Notowania

dzp
09.10.2009 08:11

Sąd ogłosił upadłość Alumastu

Sąd Rejonowy w Gliwicach ogłosił upadłość notowanego na NewConnect Alumastu z możliwością zawarcia układu - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

_ Sąd po przeanalizowaniu zgromadzonego materiału dowodowego postanowił wdrożyć w sytuacji spółki postępowanie z możliwością zawarcia układu, ponieważ w drodze układu wierzyciele zostaną zaspokojeni w wyższym stopniu aniżeli zostaliby zaspokojeni po przeprowadzeniu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku spółki _ - napisano.

_ Według sądu podjęty przez spółkę proces restrukturyzacji wskazuje również, iż zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że przedsiębiorstwo zostanie uzdrowione i będzie kontynuowało swoją działalność, czego konsekwencją będzie zaspokojenie wierzycieli w stopniu znacznie wyższym niż ogłoszenie postępowania upadłościowego z opcją likwidacji _ - dodano.

W maju Alumast złożył wniosek o upadłość z możliwością układu. Poinformował wówczas, że przyczyną tego kroku są działania podjęte przez DZ Bank Polska, konsekwencją których jest brak możliwości regulowania przez spółkę bieżących zobowiązań.

Alumast ocenił działania banku jako bezpodstawne.

Tagi: dzp, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz