Notowania

slv
10.07.2014 13:54

Selvita chce opuścić NewConnect. Potrzebuje 30 mln zł

Spółka planuje nakłady inwestycyjne w latach 2014-2017 w wysokości około 62 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Selvita)

Selvita na 80 procent przeprowadzi emisję akcji przechodząc na główny rynek GPW - poinformował Paweł Przewięźlikowski (na zdjęciu), prezes notowanej na NewConnect spółki biotechnologicznej. Decyzja zapadnie na przełomie III i IV kwartału. Spółka na realizację inwestycji do 2017 roku potrzebuje około 30 mln zł.

_ - Decyzja o tym czy przeprowadzimy emisję akcji zapadnie na przełomie III i IV kwartału tego roku. Obecnie prawdopodobieństwo emisji oceniam na 80 proc. W najbliższych dniach złożymy prospekt emisyjny do KNF _ - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Przewięźlikowski.

Walne zgromadzenie Selvity 9 lipca uchwaliło emisję do 2.651.891 akcji serii F z wyłączeniem prawa poboru, stanowiących 20 proc. kapitału zakładowego. Akcje mogą zostać zaoferowane w ofercie publicznej.

_ - Nie przeprowadzimy emisji, jeśli warunki rynkowe będą niekorzystne. Zawsze możemy ją przesunąć _ - powiedział Przewięźlikowski. - _ Podstawowym celem ewentualnej emisji będzie pozyskanie kapitału na inwestycje i badania. Wciąż jednak szukamy innych źródeł finansowania, takich jak umowy z partnerami i granty _ - dodał.

Przewięźlikowski wyjaśnił, że emisja mogłaby zrealizować także dwa inne cele. - _ Chcemy wprowadzić do akcjonariatu spółki inwestorów instytucjonalnych, których obecność stabilizowałaby kurs. Liczymy również na to, że emisja akcji zwiększyłaby płynność papierów Selvity na giełdzie _ - powiedział.

Prezes poinformował, że w prospekcie nie zawarto prognozy wyników.

Selvita planuje nakłady inwestycyjne w latach 2014-2017 w wysokości ok. 62 mln zł. Obecnie w ramach środków własnych, umów z partnerami i grantów zabezpieczyła finansowanie w wysokości 32 mln zł.

Nakłady w segmencie innowacyjnym mają wynieść do 2017 r. ok. 50 mln zł (z czego zabezpieczono 26 mln zł), a w segmencie usługowym ok. 12 mln zł (zabezpieczono 6 mln zł).

Backlog Selvity na 2014 r. na koniec czerwca wynosił 35,1 mln zł. Prezes podtrzymał wcześniejszą deklarację, że każdy kwartał w 2014 r. zakończy się zyskiem na poziomie netto, pod warunkiem braku inwestycji w badania kliniczne i przedkliniczne ze środków własnych.

_ - Zakładamy, że w latach 2015-2017 przychody z segmentu usług będą rosły o ok. 30 proc. rocznie. Będziemy się rozwijać organicznie i podnosić produktywność pracowników _ - powiedział. - _ Mamy również nadzieję, że w 2015 r. rentowność na poziomie netto będzie dwucyfrowa, raczej kilkanaście procent _ - dodał.

Selvita liczy, że w 2015 r. rozpocznie badania kliniczne związku SEL24 i nastąpi nominacja kandydata klinicznego w projekcie z H3 Biomedicine. - _ Chcemy w przyszłym roku otworzyć pierwszy oddział zagraniczny, najprawdopodobniej w Bostonie, który będzie zajmował się pozyskiwaniem klientów _ - powiedział Przewięźlikowski.

W latach 2016-2017 spółka chce rozpocząć badania kliniczne związku SEL120, a następnie wprowadzić SEL120 i SEL24 do drugiej fazy badań klinicznych. - _ Planujemy wówczas otwarcie w innym mieście w Polsce kolejnego laboratorium, zatrudniającego ok. 100 osób _ - powiedział Przewięźlikowski.

Obecnie siedziba spółki mieści się w Krakowie. - _ Z dotacji chcemy pozyskiwać co najmniej 10 mln zł rocznie z dotacji instytucji publicznych _ - powiedział prezes.

W 2013 r. Selvita uzyskała przychody z dotacji w wysokości 8,7 mln zł, a na 2014 r. zabezpieczyła 12,25 mln zł.

Łączne przychody Selvity w 2013 r. wyniosły 21,8 mln zł, EBITDA minus 46 tys. zł, a strata netto 2,4 mln zł. W I kwartale 2014 r. przychody spółki wyniosły 7,7 mln zł, EBITDA 0,6 mln zł, a zysk netto 1,1 mln zł.

Selvita jest firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: slv, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz