Notowania

SSI obniżyło prognozę zysku

Zarząd Security System Integration obniżył prognozę zysku netto na 2009 rok do około 200 tys. zł z 3 mln zł prognozowanych wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kalleboo/CC/Flickr)

Prognoza przychodów netto ze sprzedaży została obniżona do około 13,5 mln zł z 22 mln zł. Spółka spodziewa się poprawy wyników w 2010 roku.

Korekta prognozy wyników finansowych dokonywana jest z uwagi na ogólne pogorszenie w branży budowlanej w 2009 roku. Główny wpływ na tak wygenerowane wyniki ma utrzymujący się od dwóch lat kryzys na międzynarodowych rynkach finansowych, a przede wszystkim jego efekt w postaci bardzo trudnego dostępu do finansowania inwestycji wskutek czego backlog SSI spadł w zestawieniu do planowanej pierwotnie prognozy o 37 proc. Zaistniała sytuacja jest w bardzo dużej mierze efektem spadku liczby wydanych pozwoleń na budowy, co przekłada się na spadek rozpoczętych budów.

Jednocześnie zarząd zakłada, że kolejny rok przyniesie zauważalną poprawę rezultatów działalności. W 2010 roku emitent spodziewa się wykonania większej ilości zleceń oraz dokończenia tych z roku 2009, co powinno wpłynąć na poprawę wyników finansowych.

Tagi: security system integration, ssi, giełda, gospodarka, newconnect
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz