Notowania

giełda
08.12.2010 12:42

Teliani Valley zadebiutował na NewConnect

Prawa do akcji Teliani Valley Polska, spółki zajmującej się importem i sprzedażą gruzińskiego wina, zadebiutowały na rynku NewConnect.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Prawa do akcji Teliani Valley Polska, spółki zajmującej się importem i sprzedażą gruzińskiego wina, zadebiutowały w środę na rynku NewConnect.

Do godziny 12.35 nie zawarto żadnej transakcji papierami tej spółki.

Spółka pozyskała z emisji 0,5 mln zł.

Środki pozyskane z emisji akcji spółka planuje przeznaczyć na utworzenie nowego działu handlowego, nawiązanie współpracy z kolejnymi tradycyjnymi dystrybutorami alkoholi, wzmocnienie współpracy w zakresie reklamy i promocji i poszerzenie oferty handlowej o inne produkty alkoholowe, np. wódkę czy brandy.

W 2009 roku spółka Teliani Valley Polska odnotowała stratę na poziomie prawie 60 tys. zł, jednak w 2010 roku zamierza wygenerować zyski na poziomie 69,3 tys. zł przy przychodach w wysokości 2,19 mln zł. Zarząd przewiduje, że w 2011 roku spółka wypracuje 3,8 mln zł przychodów, a zysk netto wyniesie 325 tys. zł, natomiast w 2012 roku planowane są przychody w wysokości 4,6 mln zł i 380 tys. zł zysku netto.

Istotnymi akcjonariuszami w Teliani Valley Polska są: spółka Mera SA, Adam Sworowski, prezes spółki oraz INVESTcon GROUP.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz