Notowania

budownictwo
22-01-2019 (12:52)

Pekabex Bet zrealizuje inwestycję w Bielsku-Białej za 10,1 mln euro netto

Warszawa, 17.01.2019 (ISBnews) - Pekabex Bet, spółka zależna Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex zawarła z Bielsko Logistic Sp. z o.o. umowę, której przedmiotem jest budynek magazynowo-biurowy zrealizowany na terenie o powierzchni zabudowy ok. 26 867 m2 w ramach inwestycji o nazwie 'Centrum Produkcyjno-Logistyczno- Magazynowe Panattoni Europe z zapleczem socjalno biurowym oraz infrastrukturą techniczną i wewnętrznym układem drogowym przy ul. Szklanej w Bielsku-Białej', podał Pekabex. 

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/CTK)
(Fot: Slavomir Kubes)

"Wynagrodzenie ryczałtowe należne spółce Pekabex Bet S.A. za wykonanie umowy wynosi 10 110 000,00 euro netto. Podatek VAT zostanie doliczony po obowiązującej stawce. Płatności zostaną zrealizowane w euro. Strony wskazały termin 6.06.2019 r. jako dzień zakończenia robót, w tym uzyskania pozwolenia na użytkowanie" - czytamy w komunikacie. 

Zawarcie niniejszej umowy wynika z listu intencyjnego o podpisaniu którego spółka informowała 24 września ub. roku. 

"Inwestor zapłaci Pekabex Bet S.A. wynagrodzenie w terminie 30 dni od dnia otrzymania przez Inwestora faktury, przy tym pierwsza płatność zostanie dokonana w terminie 60 dni od dnia otrzymania przez Inwestora faktury. Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od warunków standardowych dla tego typu umów" - czytamy także. 

Grupa Pekabex jest producentem prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, które są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r.

 

 

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz