Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa. Właściciel sklepów Top Secret apeluje o rozszerzenie pomocy

6
Podziel się:

- Przewidziane w projekcie tarczy antykryzysowej dofinansowanie czynszów powinno obejmować nie tylko najemców w galeriach handlowych, ale także sklepy poza galeriami - uważa prezes Redanu Bogusz Kruszyński.

Bogusz Kruszyński apeluje o rozszerzenie pomocy w ramach tarczy antykryzysowej
Bogusz Kruszyński apeluje o rozszerzenie pomocy w ramach tarczy antykryzysowej (Forum, MAREK WISNIEWSKI / Puls Biznesu / Forum)

- Propozycje rządowe zakładają dofinansowanie czynszu tylko dla najemców w galeriach handlowych, liczących powyżej dwóch tysięcy metrów kwadratowych, w których sklepy są zamknięte ze względu na rozporządzenie ministra zdrowia. Nie dotyczy to jednak wielu sklepów, które są poza tymi galeriami - mówi Kruszyński, którego firma prowadzi sklepy pod marką Top Secret.

- Co prawda mogą one działać, ale notują ogromne, kilkudziesięcioprocentowe spadki obrotów. Między innymi dotyczy to wielu franczyzowych placówek sieci Top Secret - dodaje cytowany w komunikacie prezes Redanu.

Spółka wylicza, że w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii od 11 marca notowany jest drastyczny spadek liczby wejść klientów do sklepów Top Secret. Przekłada się to na spadek obrotów, co przy utrzymaniu kosztów na dotychczasowym poziomie może prowadzić do likwidacji placówek.

Zobacz także: Obejrzyj też: Koronawirus. Samozatrudnieni będą pierwszymi ofiarami kryzysu

- Niezwykle ważne i konieczne jest uwzględnienie w ramach tarczy antykryzysowej także właścicieli sklepów poza centrami handlowymi. Wsparcie powinno dotyczyć przede wszystkim ponoszonych czynszów i być uzależnione od procentowego spadku przychodów względem np. średniej z ostatnich 12 miesięcy - proponuje Kruszyński.

- Bez dofinansowania, którego właściciele sklepów teraz tak bardzo potrzebują, nie przetrwają tego okresu. Alternatywą może być obligatoryjne zamknięcie także tych placówek i objęcie ich dofinansowaniem planowanym dla sklepów w galeriach - dodaje.

Obecnie około 35 proc. sklepów Top Secret działa w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży mniejszej niż dwa tysiące metrów kwadratowych, co pozwala na utrzymanie ciągłości funkcjonowania. Sieć Top Secret liczy łącznie około 200 sklepów.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
.....
4 lata temu
Przecież Redan to leżał od roku na łopatkach i kwiczał. Ta pomoc to w ich przypadku reanimowanie nieświeżego trupa.
Polak
4 lata temu
Strasznie mądry ten prezes, tylko niech jeszcze powie skąd na to wszystko brać roszczeniowcu
lola
4 lata temu
top secret ! gdzie kasa z czasów prosperity !!
zajaczek
4 lata temu
a gdzie jest mowa o dofinansowaniu czynszów? Nikt niczego takiego nie mówił. Rząd wymyślił że obetnie czynsze o 90 procent czyli najemca nie otrzyma całego czynszu za wynajem swojego lokalu czyli poniesie ogromne straty. Jak zwykle państwo zamiast pomóc jeszcze pogarsza sytuację innych podmiotów i narusza prawo własności.
fafga
4 lata temu
Uważam, że należy odciążyć przede wszystkim mniejsze firmy i to nie firmy, dopłacając im do czynszu, ale ich pracowników - zwalniając świadczenia na ich rzecz z podatków i ZUSu. Wtedy właściciele poradzą sobie