Notowania

handel detaliczny
12.02.2019 12:46

Prezes Śnieżki liczy na wartościowy i ilościowy wzrost rynku w 2019 roku

Rynek farb dekoracyjnych w Polsce w 2018 roku najprawdopodobniej wzrósł o kilka procent w ujęciu wartościowym, natomiast był bliski zera pod względem ilościowym. W 2019 w obu przypadkach powinno być lepiej, ocenił prezes Śnieżki Piotr Mikrut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)

"Pod względem wartościowym na pewno będzie wzrost rynku w tym roku, jest natomiast pytanie o ilość" - powiedział Mikrut na konferencji prasowej.

Jak wyjaśnił, lepsze farby są jednocześnie bardziej wydajne, nawet rzędu 16 m2 na litr, w porównaniu do 10-12 m2 na litr standardowych farb. "To sprawia, że wzrost rynku w ujęciu wartościowym, wynikający nie z inflacji, a ze zmiany wyborów konsumentów w kierunku produktów wyższej jakości, ma jednocześnie przełożenie na ograniczenie wzrostu ilościowego, bo produktów z wyższej półki wystarczy kupić mniej" - podkreślił.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie i Białorusi.

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz