Notowania

technologie
24.04.2019 15:04

SatRevolution planuje emisję crowdfundingową na Crowdway by sfinansować satelitę

Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - SatRevolution planuje przeprowadzić emisję crowdfundingową na kwotę ok. 4 mln zł na platformie Crowdway, poinformował prezes Grzegorz Zwoliński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)

"Nasz biznes jest nowatorski, podejście różne od tego co było na rynku. Dlatego zdecydowaliśmy się pozyskać finansowanie i podzielić projektem z ludźmi, którzy do dolej pory nie mogli uczestniczyć w projekcie kosmicznym. Z Crowdway będziemy szykować kampanię crowdfundingową na finansowanie dokończenia prototypu satelity z możliwością robienia zdjęć pół metra na piksel" - powiedział Zwoliński podczas konferencji prasowej.

Dodał, że plan przewiduje, iż w przyszłym roku spółka wystrzeli na orbitę tego satelitę. Z kolei w 2026 spółka planuje mieć ponad 1 tys. satelit na orbicie z pełną możliwością obrazowania.

Zwoliński stwierdził, że firma w przyszłości rozważa wejście raczej na zagraniczną giełdę. Decyzje w tej kwestii mogą zapaść ok. 2022 r., kiedy SatRevolution będzie generować komercyjne przychody.

SatRevolution to spółka stworzona przez zespół ekspertów technologicznych z wieloletnim doświadczeniem, która jako pierwsza polska firma zajmuje się seryjną produkcją nanosatelitów, przeznaczonych zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego. Jej założyciele stoją m.in. za sukcesem giełdowego producenta gier T-Bull.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz