Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Macro Update: Indeks sektora pozaprodukcyjnego ISM świadczy o dobrej kondycji gospodarki

0
Podziel się

Powrót obaw przez zacieśnieniem polityki gospodarczej przez Chiny sprawił, że aktywa nieco staniały – dzisiejszy kalendarz ma natomiast potencjał zmiany kierunku rozwoju rynków akcji.

Macro Update: Indeks sektora pozaprodukcyjnego ISM świadczy o dobrej kondycji gospodarki
(Adam Hawałej /PAP)
bEhVwnaZ

Powrót obaw przez zacieśnieniem polityki gospodarczej przez Chiny sprawił, że aktywa nieco staniały – dzisiejszy kalendarz ma natomiast potencjał zmiany kierunku rozwoju rynków akcji. Na horyzoncie mamy też posiedzenia EBC i Banku Anglii, a także dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA.

*Indeks ISM dla sektora pozaprodukcyjnego w Stanach ujawni kondycję gospodarki *Mimo iż starszy brat, indeks sektora produkcyjnego ISM, niewątpliwie bardziej od wskaźnika ISM sektora pozaprodukcyjnego nadaje się do wykorzystania w charakterze wskaźnika wyprzedzającego gospodarki Stanów Zjednoczonych, ten drugi jest z kolei solidną miarą faktycznej kondycji gospodarki, ponieważ odzwierciedla on około 90% zmian PKB, czego nie można powiedzieć o przemyśle. Ponadto podobnie jak swój starszy brat, w tym roku radził sobie bardzo dobrze – nawet pomimo marcowego spadku do 57,3 w poprzednich dwóch miesiącach osiągnął przeciętnie 59,5.

bEhVwnbb

Sądząc po indeksach składowych ostatniego raportu, można dojść do wniosku, że prognozy dla gospodarki nadal są całkiem dobre. Nowe zamówienia spadły do ciągle zdrowego poziomu 64,1 w stosunku do 64,4 miesiąc wcześniej, podczas gdy indeks zatrudnienia nadal sygnalizuje wzrost liczby zatrudnionych, osiągając 53,7 (spadek w stosunku do 55,6).

Pozostałe dzisiejsze makroekonomiczne

Sprzedaż detaliczna w strefie euro jest kolejnym interesującym – choć zadziwiająco spóźnionym – publikowanym dziś raportem, który poinformuje nas, jak rozwijała się sprzedaż detaliczna w marcu. Analitycy oczekują kolejnego słabego raportu, który wykaże zmianę na poziomie -0,1% m/m i sprowadzi zmianę r/r do katastrofalnego poziomu 0%.
Saxo Bank

bEhVwnbC
KOMENTARZE
(0)