Notowania

Akcje JSW gwałtownie w górę. Są szanse na kontynuację wzrostów?

Solidna huśtawka nastrojów na akcjach JSW. Sprawdź, czy są szanse na kontynuację wzrostów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jsw.pl)

Kurs JSW w ciągu dwóch sesji zyskał niemal 20 procent. Dziś inwestorzy realizują zyski, a akcje węglowej spółki - taniejąc o około 2 procent - są jednym z najsłabszych przedstawicieli WIG20.

Zarówno podczas wczorajszej, jak i przedwczorajszej sesji akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej podrożały o około 9 procent. Notowaniom spółki sprzyjała między innymi zapowiedź premiera, że Polska w dalszym ciągu będzie stawiać na węgiel, a nawet inwestować w jego wydobycie. Spółkę z Jastrzębia wspierała także rekomendacja analityków IDM, którzy - wyceniając jeden walor na 85 złotych - zalecają kupno akcji JSW.

Dzisiaj akcje węglowej spółki tanieją o około 2 procent i wraz z Orlenem i Lotosem stanowią grupę trzech najmocniej tracących spółek w WIG20. Ten ruch jest jednak naturalnym odreagowaniem ponadprzeciętnych zwyżek. Bardzo rzadko zdarza się bowiem, żeby kapitalizacja spółki wchodzącej w skład WIG20 w ciągu dwóch sesji wzrosła o jedną piątą.

Sprawdź, jak w tym tygodniu radzą sobie akcje JSW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Obecna przecena nie przekreśla jeszcze szans na kontynuację wzrostów, jednak z punktu widzenia sytuacji na wykresie JSW bardzo istotne jest sforsowanie górnego ograniczenia przedziału 77-80 złotych. Jeśli się to powiedzie kurs będzie miał otwartą drogę w kierunku 90 złotych. W razie pogłębienia przeceny ważne poziomy wsparcia dla kupujących to 75 i 70 złotych.

Cena akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej - mimo pokaźnych wzrostów - wciąż jest jednak ponad 40 procent niższa niż cena, po której inwestorzy zapisywali się na akcje JSW w trakcie oferty publicznej i tyle samo niższa od kursu zamknięcia z debiutanckiej sesji na GPW (136 złotych), która miała miejsce 6. lipca 2011 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Tagi: jastrzębska spółka węglowa, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz