Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcje LC Corp znów nurkują. Co się stało?

0
Podziel się

Akcje LC Corp są dziś najsłabszym ogniwem w gronie małych spółek.

Akcje LC Corp znów nurkują. Co się stało?
(Sky Tower mat.pras.)
bEqHpMRh

Walory LC Corp w ciągu dwóch sesji straciły jedną piątą rynkowej wyceny. Głównym winowajcą jest informacja o planowanej - wartej nawet 270 milionów złotych - emisji akcji.

Za jedną akcję dewelopera trzeba obecnie zapłacić 1,44 złotego. Dla porównania, ostatnią sesję ubiegłego tygodnia akcje LC Corp zamykały na poziomie 1,56 złotego. Ponad 7-procentowy spadek kursu zapewnia mu też niechlubny tytuł lidera spadków w sWIG80.

To już druga mocno spadkowa sesja w wykonaniu spółki kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego. W piątek akcje LC Corp potaniały o ponad 12 procent. Co ciekawe, przez większość ostatniej sesji utrzymywały się w okolicach kreski. Zanurkowały dopiero na około godzinę przed zamknięciem notowań.

bEqHpMRj

Zobacz, jak w ciągu ostatnich dwóch sesji radziły sobie akcje LC Corp Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Chwilę wcześniej spółka zaprezentowała projekty uchwał na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które odbędzie się 29 sierpnia. Wśród nich znajduje się zapowiedź głosowania w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji do 270 mln akcji (serii K) z zachowaniem prawa poboru. Proponowany dzień prawa poboru akcji nowej emisji to 22 listopada tego roku.

- _ W związku z przyjętą strategią rozwoju spółka planuje pozyskać środki w wysokości 270 mln złotych. Środki w wysokości 34 mln złotych mają zostać przeznaczone na zakup RB Finance Expert, natomiast 236 mln złotych na spłatę zadłużenia związanego z budową budynku Sky Tower - _wynika z komunikatu dewelopera zawierającego projekty uchwał na walne.

LC Corp kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Nieruchomości są skoncentrowane między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku oraz ich okolicach. Głównym akcjonariuszem spółki jest jeden z najbogatszych Polaków Leszek Czarnecki, który - pośrednio i bezpośrednio - ma ponad 51 procent jej akcji.

bEqHpMRp

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEqHpMRK
spółka dnia
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)