Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne bankructwo na GPW. Kurs w dół o niemal 60 procent

0
Podziel się:

Mimo problemów, akcje spółki od końca grudnia podrożały o ponad 180 procent.

Kolejne bankructwo na GPW. Kurs w dół o niemal 60 procent
(Mikdam/Dreamstime)

aktualizacja 18:05

Sąd zdecydował o upadłości likwidacyjnej spółki Euromark Polska. Akcje między innymi właściciela marek CampuS i Alpinus potaniały dziś o 58,8 procent.

Informacja o decyzji sądu napłynęła już po zamknięciu wczorajszych notowań na warszawskiej giełdzie. Postanowienie o ogłoszeniu upadłości ma uprawomocnić się w terminie tygodnia od daty jego doręczenia spółce chyba, że w tym okresie zostanie złożone zażalenie.

| Spółkę wybrał Paweł Zawadzki analityk Money.pl |
| --- |

O problemach Euromark Polska wiadomo jednak nie od dzisiaj. Już pod koniec października ubiegłego roku spółka rozpoczęła rozmowy na temat finansowania działalności z trzema bankami, natomiast 30 listopada wniosek o jej upadłość likwidacyjną złożył Bank Millennium.

Mimo tego, część giełdowych graczy wierzyła w pozytywne rozstrzygnięcia. Od 21. grudnia, kiedy kurs znalazł się na historycznym minimum na poziomie 6 groszy do zamknięcia sesji wczorajszej, akcje spółki podrożały o ponad 180 procent.

Na zamknięciu dzisiejszej sesji za jeden walor Euromark Polska trzeba było zapłacić zaledwie 7 groszy, czyli 58,8 procent mniej niż na zakończenie wczorajszych notowań.

Zobacz, jak w ciągu ostatniego roku radziły sobie akcje Euromark Polska Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Euromark Polska SA zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży oraz sprzętu outdoorowego. Jest również właścicielem marek CampuS, Alpinus oraz Stir Crazy. Spółka w roku obrotowym 2011/2012 (1 września 2011 - 31 sierpnia 2012) miała 45,5 mln zł straty netto z działalności kontynuowanej.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)