Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Spółka dnia: 100 procent w górę w ciągu miesiąca. Co dzisiaj?

0
Podziel się:

To zasługa dwóch ważnych kontraktów w energetyce. Czy tylko?

Spółka dnia: 100 procent w górę w ciągu miesiąca. Co dzisiaj?
(industrieblick - Fotolia.com)

Od kilku dni bardzo mocno rośnie cena akcji Rafako. Przed miesiącem płacono za nie zaledwie 2,70 zł, a teraz warte są już 2 razy więcej. To skutek dwóch ważnych kontraktów i nadziei na poprawę wyników w kolejnych kwartałach. Pierwszy był bardzo słaby.

Na początku maja kurs spadł do najniższego poziomu od przełomy 2008/2009 roku. Od kilku miesięcy ciąży jej przede wszystkim trudna sytuacja w spółce-matce, tj. PBG. Bodźcem do kupna akcji są jednak ostatnie bardzo dobre informacje. Chodzi o umowę na budowę bloku energetycznego w Jaworznie oraz modernizację instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Bełchatów.

Wczoraj kurs wzrósł o 24 procent, a dzisiaj doszło kolejnych kilkanaście. Co ważne, przy tej okazji obserwujemy znaczny wzrost obrotów. Przed południem było to już ponad 5 mln zł.

Notowania Rafako w ostatnich dwóch miesiącach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Pierwszą z nich konsorcjum podpisało z North China Power Engineering Co. Zakres prac przypadających na Rafako to: kocioł parowy, turbozespół, budynek główny, część elektryczna i AKPiA bloku. Niestety jak tłumaczą przedstawiciele firmy, w celu ochrony uzasadnionych interesów spółki warunki handlowe umowy zostały utajnione i zostaną przekazane do końca lipca 2013 roku czyli do dnia, do którego planowane jest zawarcie kontraktu z zamawiającym. Nie zraża to jednak inwestorów.

Druga to kontrakt z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna na modernizację instalacji odsiarczania spalin na blokach nr 5 i 6 w Elektrowni Bełchatów. Wartość zlecenia to 116 mln zł netto. Realizacja planowana jest zaś na koniec września 2014 roku.

W zakupach papierów Rafako nie przeszkadza inwestorom bardzo słabe podsumowanie I kwartału 2013 roku. Zysk netto spadł o blisko 75 procent do 3,4 mln zł z 13,4 mln zł rok wcześniej. Nie ma tu mowy o zdarzeniach nadzwyczajnych czy innych zniekształcających wynik finansowy. Zysk z działalności operacyjnej bowiem spadł również około 78 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Spółka dnia: Rekord wszech czasów giganta z WIG20 Sprawdź, jakie informacje wypchnęły kurs spółki na historyczne maksima.
Spółka dnia: Rekordowo słabe wyniki, a kurs najwyżej w historii Od początku notowań na warszawskiej giełdzie akcje spółki podrożały o ponad 750 procent.
Spółka dnia: Analitycy mówią "kupuj". Akcje liderem w mWIG40 Kurs wystartował na poziomie wczorajszego zamknięcia. Obecnie zyskuje ponad 5 procent.
spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)