Notowania

agt
24.06.2014 11:45

Spółka dnia: Agroton najlepszy na GPW. Odrabia straty

W ciągu miesiąca wartość akcji wzrosła o 35 procent. Jednak do rekordu jest jeszcze daleko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agroton)

Nawet ponad 10 procent drożały przed południem papiery ukraińskiego Agrotonu. To w systemie notowań ciągłych, nie licząc akcji groszowych, najlepsza spółka. Wartość transakcji zawartych do tej pory zbliża się do miliona złotych.

Uspokojenie sytuacji na Ukrainie sprzyja odbudowywaniu wartości przez tamtejsze spółki notowane na GPW. W ciągu miesiąca indeks WIG-Ukraina zyskał na wartości prawie 20 procent. W tym samym czasie dwa razy więcej można było zarobić na akcjach Agrotonu.

Dzisiaj od samego startu sesji kurs piął się w górę, by jeszcze przed 10:00 sięgnąć 3,10 zł. To o 14 procent więcej niż na wczorajszym zamknięciu. Ze względu na duży wzrost wartości akcji w krótkim czasie, giełda zdecydowała się na chwilowe zawieszenie handlu. Po wznowieniu zapał kupujących przygasł i około południa doszło do stabilizacji kursu na poziomie 3 zł.

Dzisiejsze notowania akcji spółki Agroton Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Do tej pory właśnie w tych okolicach cenowych rozpoczynała się walka popytu z podażą. Było tak na początku tego miesiąca oraz na przełomie marca i kwietnia. Posiadacze akcji oraz osoby zainteresowane inwestycją powinny więc mieć się na baczności.

Agroton do swoich historycznych maksimów ma wciąż bardzo daleko. Spółka debiutowała na GPW pod koniec 2010 roku i na przełomie 2011 akcje kosztowały ponad 40 złotych. Prognozowanie dalszego zachowania kursu na podstawie dostępnych danych jest bardzo karkołomne, tym bardziej, że nie jest to spółka pokrywana przez analityków. Dodatkowo komunikacja z rynkiem daje wiele do życzenia. W tym roku w ESPI pojawiło się jedynie 6 informacji od emitenta.

Agroton Public Limited to spółka zajmująca się sprzedażą i hodowlą zbóż, zwierząt gospodarskich oraz produkcją artykułów spożywczych. Jest największym producentem nasion słonecznika na Ukrainie, czwartym co do wielkości pszenicy i piątym producentem mleka.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: agt, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz