Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Spółka dnia: Akcje nadroższe od marca. Skąd dwucyfrowy wzrost?

0
Podziel się

Niezwykle dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się papiery Próchnika. To ciąg dalszy reakcji na dobre wyniki finansowe?

Spółka dnia: Akcje nadroższe od marca. Skąd dwucyfrowy wzrost?
(vistula/materiały prasowe)
bEhEVJit

Najmocniej zyskującą spółką z warszawskiego parkietu, która dodatkowo charakteryzuje się dużą aktywnością inwestorów (przed południem obrót przekroczył milion złotych) jest Próchnik. Papiery firmy działającej w segmencie mody męskiej zyskiwały w pierwszej części sesji nawet 17 procent.

Trzeba jednak zaznaczyć, że zmiana wartości akcji to zaledwie 5-6 groszy. Próchnik należy do grona tzw. spółek groszowych. Na zamknięciu wczorajszej sesji jeden walor wyceniany był na 34 grosze.

Dzisiejsze notowania akcji Próchnika Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEhEVJiv

Nie ma jednak podstaw do tak dużego ruchu na kursie w ciągu ostatnich dni. Przynajmniej ze strony Próchnika nie było żadnego oficjalnego komunikatu. Ostatnią ważną informacją były wyniki za pierwsze półrocze.

Odzieżowa spółka w pierwszych sześciu miesiącach roku miała 760 tysięcy złotych zysku wobec prawie milionowej straty rok wcześniej. Warto zaznaczyć przy tym, że po raz pierwszy w wynikach grupy uwzględnione zostały osiągnięcia przejętej w lutym za 18 mln zł marki Rage Age.Dzięki temu sieć powiększyła się o salony w pięciu największych centrach handlowych w Polsce. Od tamtego czasu posiadacze akcji mogli zyskać ponad 30 procent.

Wybrane dane finansowe z raportu półrocznego Próchnika (w tys. zł)
pozycje finansowe I pół. 2013 I pół. 2012 zmiana %
przychody ze sprzedaży 14 049 9 509 47,74%
wynik na sprzedaży 805 -940 -
wynik netto 759 -992 -
zobowiązania wymagalne do roku 15 149 6 488 133,49%
dług długoterminowy 1 421 935 51,98%

źródło: Skonsolidowany raport półroczny Próchnika

bEhEVJiB

Zarząd podkreśla, że wdrażana zmiana aranżacji salonów sprzedażowych skutkuje znaczącym wzrostem liczby klientów wchodzących do sklepów, co przekłada się na poprawę wyników sprzedażowych w odnowionych lokalach. Planuje także do 2016 roku otworzyć 42 nowe salony. Inwestycje te ma sfinansować ze środków pozyskanym z emisji 28,2 mln akcji, kredytów bankowych oraz wypracowanych zysków.

Ta wizja przyszłości biznesu znajduje pozytywny odbiór wśród inwestorów. Dzisiejsze osiągnięcie poziomu 40 groszy za akcję pokazuje, że tak relatywnie wysokim zaufaniem nie darzyli Próchnika od marca tego roku. O ile uda się utrzymać dobrą passę to celem będzie okrągłe 50 groszy, osiągnięte na początku roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Spółka dnia: Analitycy mówią "kupuj". Bank liderem branży Wycena Alior Banku jest odpowiednio 35 i 20 procent wyższa od kursu spółki.
Spółka dnia: Deweloper jedną z lepszych spółek na GPW Na sytuację J.W. Construction wpłynie ostatnia uchwała Sejmu.
Spółka dnia: 75 procent zysku w jeden dzień. Co dalej? Wczoraj kurs Ursusa dosłownie eksplodował. Dziś spółka znów jest w centrum uwagi.
bEhEVJiW
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)