Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Akcje najdroższe w historii. Spekulacje o przejęciu

0
Podziel się

Choć Quercus zdementował najnowsze doniesienia, to akcje spółki wciąż drożeją.

Spółka dnia: Akcje najdroższe w historii. Spekulacje o przejęciu
(Emily2k/Dreamstime.com)
bErjwAhx

Notowania Quercus TFI wspięły się dziś na najwyższy poziom w swojej historii na warszawskiej giełdzie. Kurs spółki w górę pchnęły spekulacje, że może ona zostać przejęta.

Za jedną akcję spółki Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych trzeba obecnie zapłacić 8,28 złotego, czyli równo 3,5 procent powyżej kursu zamknięcia z piątku (8 złotych).

Dziś cena akcji Quercusa była już znacznie wyższa. Niespełna godzinę po otwarciu notowań w Warszawie za jeden _ papier _ trzeba było zapłacić 8,49 złotego (+6,1 proc.), czyli najwięcej w historii notowań spółki na GPW.

bErjwAhz

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Quercusa Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Spora w tym zasługa spekulacji, że spółka może zostać przejęta przez Franklin Templeton Investment. Według informacji Pulsu Biznesu obecnie trwają negocjacje w sprawie ceny transakcji. Obecna wycena rynkowa spółki to niespełna 590 milionów złotych.

- _ W związku z publikacją w dzienniku Puls Biznesu z dnia 12.11.2013 r. pt. "Franklin Templeton ma chrapkę na Quercusa", niniejszym Quercus TFI S.A., w imieniu własnym oraz prezesa zarządu, informuje, że nie prowadzi rozmów dotyczących przejęcia Quercus TFI S.A. przez Franklin Templeton Investment _ - taki komunikat wydała z kolei sama spółka, co nieco ostudziło zapędy inwestorów.

Według najnowszych danych, Quercus TFI na koniec października tego roku zarządzał aktywami sięgającymi ponad 4 miliardy złotych. W pierwszych trzech kwartałach tego roku TFI odnotowało niemal 15,4 mln złotych zysku netto przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 57,3 miliona złotych. Quercus na rynku głównym GPW zadebiutował w marcu 2011 roku.

bErjwAhF

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bErjwAia
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)