Notowania

alr
21.01.2013 10:53

Spółka dnia: Akcje pójdą w górę jeszcze o 40 procent?

Analitycy wierzą w jeden z banków notowanych na GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wajszczak/Reporter)

Dwie rekomendacje analityków sprawiły, że inwestorzy bardzo chętnie handlują dzisiaj akcjami Alior Banku. Od grudniowego debiutu zyskały już one około 20 procent.

Dość śmiałą rekomendację wydali analitycy Renaissance Capital. Zalecają oni kupno akcji Alior Banku przy cenie docelowej na poziomie 93,30 zł. Oznacza to, że ich zdaniem papiery banku mogą podrożeć jeszcze o niemal 40 procent. Nieco skromniejszy wzrost prognozuje dzisiaj JP Morgan, który prognozuje cenę docelową na poziomie 80 zł.

To sprawiło, że inwestorzy chętnie kupują od rana papiery Alior Banku. Widać to po wzroście kursu akcji, jak również po wielkości obrotów.

Obserwuj bieżące notowania Alior Banku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Od swojego grudniowego debiutu Alior Bank dał już zarobić inwestorom 20 procent w porównaniu do ceny emisyjnej. Była to największa prywatna oferta w historii warszawskiej giełdy. Inwestorzy podzielili między siebie akcje warte ponad 2 mld zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwiększają udziały w Alior Banku Wellington Management Company ma 5,01 proc. kapitału i głosów na WZ Alior Banku.
Alior Bank zadebiutował na giełdzie. Sprawdź cenę akcji Początek notowań mógł nieco rozczarować inwestorów liczących na spore zyski.
Tagi: alr, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz