Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Akcje w górę o ponad 160 procent. To nie koniec?

0
Podziel się:

Według ekspertów notowany na GPW producent obuwia wciąż może być łakomym kąskiem dla inwestorów.

Spółka dnia: Akcje w górę o ponad 160 procent. To nie koniec?

Mimo że akcje spółki Gino Rossi od początku roku podrożały o 164 procent, analitycy Domu Maklerskiego Banku BPS wciąż zalecają ich kupno.

W najnowszym raporcie podnoszą oni cenę docelową dla producenta obuwia z 2,32 do 3,41 złotego. Ich rekomendacja w stosunku do akcji spółki w dalszym ciągu brzmi zatem _ kupuj. _

Obecnie za jedną akcję Gino Rossi trzeba zapłacić 2,67 złotego, czyli około 3 procent powyżej piątkowego zamknięcia (2,59 złotego). Wycena na poziomie 3,41 złotego oznacza zatem, że potencjał wzrostowy spółki - zdaniem ekspertów - sięga niemal 28 procent.

Akcje Gino Rossi mają za sobą znakomity rok. Mimo że w ostatnim czasie wzrosty wyhamowały, a kurs odreagowuje wcześniejsze zwyżki, notowania obuwniczej spółki od pierwszej sesji stycznie poszły w górę o ponad 160 procent.

Zobacz, jak od początku 2013 roku radzą sobie akcje Gino Rossi Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Zdaniem analityków spółka wciąż może być jednak łakomym kąskiem dla inwestorów. - _ Uważamy, iż spółka jest atrakcyjnie wyceniona w porównaniu do podobnych firm obecnych na GPW zwłaszcza pod kątem mnożnika EV/EBITDA, gdzie dyskonto zawiera się w przedziale 16-19 procent _ - napisano w raporcie DM BPS.

Analitycy Domu Maklerskiego BPS prognozują, że zysk netto Gino Rossi w latach 2013-2016 wyniesie odpowiednio 4,1; 6,5; 10,5 i 13,9 mln złotych. Przychody w tym czasie mają wynieść 228,9; 249,1; 270,7 i 287,8 miliona złotych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)