Notowania

res
22.01.2014 11:50

Spółka dnia: Akcje w miesiąc poszybowały o 300 procent. Podejrzane?

Za tak dynamicznym ruchem w górę nie stoją żadne oficjalne informacje ze strony zarządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Najmocniejszy wzrost na całym warszawskim parkiecie giełdowym notuje dzisiaj Resbud. Rynkowa wartość budowlanej spółki rośnie ponad 10 procent. Jeszcze pod koniec grudnia jedna akcja kosztowała niecałe 3 złote. Dzisiaj było to już nawet ponad 12 złotych.

Resbud jest jedną z największych firm budowlanych południowo - wschodniej Polski. Przedmiotem działalności jest budownictwo ogólne i inżynieria lądowa oraz produkcja masy betonowej. Specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, i użyteczności publicznej.

W ostatnim czasie pojawiają się bardzo pozytywne prognozy dotyczące przyszłości tego sektora. -_ Sytuacja w sektorze budowlanym stopniowo poprawia się, ale nadal odnotowują problemy z płynnością _ - wynika z kwartalnego badania Narodowego Banku Polskiego. Zachowanie kursu Resbudu wydaje się w tym kontekście przesadzone. W ciągu miesiąca posiadacz akcji mógł potroić zainwestowane pieniądze.

Notowania akcji spółki Resbud w ostatnim miesiącu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W ciągu ostatnich 15 sesji aż 12 było wzrostowych, z czego 8 w tempie dwucyfrowym. Co warte podkreślenia, nie należy ona do grona spółek groszowych, na których duża zmienność nie jest czymś nadzwyczajnym. Poza tym towarzyszą temu względnie duże obroty. Przed południem przez rynek przeszły transakcje o wartości 1,7 miliona złotych.

Jednocześnie osoby, które dopiero teraz chciałyby podłączyć się do trendu, powinny być bardzo ostrożne. Ogromna zmienność jest w dwie strony. W ciągu miesiąca, dwukrotnie obsunięcie kursu przekraczało 20 procent. Poza tym, od początku swojej historii notowań na GPW, jest to spółka wysoce spekulacyjna. Wystarczy wspomnieć o rozpiętości ceny: od kilkunastu groszy do kilkudziesięciu złotych od 1998 roku.

Notowania akcji Resbud od 2007 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Co stoi za takimi ruchami? To jest największa zagadka. Przez ostatnie kilka miesięcy ze strony spółki nie było żadnych oficjalnych komunikatów, a strona emitenta praktycznie nie funkcjonuje. Patrząc na raport okresowy za pierwsze trzy kwartały ubiegłego roku okazuje się, że spółka wypracowała 940 tysięcy złotych zysku netto, jednak na podstawowej działalności spółka w tym czasie poniosła stratę.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: res, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz