Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Akcje w rok straciły 90 procent. Dziś znów tanieją

0
Podziel się:

To pokłosie informacji o wszczęciu postępowania egzekucyjnego wobec spółki.

Spółka dnia: Akcje w rok straciły 90 procent. Dziś znów tanieją
(Mikdam/Dreamstime)

Komornik sądowy na wniosek Banco Espirito Santo de Investimento wszczął postępowania egzekucyjne wobec PBG. Akcje spółki, która w ciągu ostatniego roku straciła ponad 88 procent wartości rynkowej, tanieją obecnie o około 5 procent.

_ Łączna wartość księgowa nieruchomości wobec których wszczęto postępowania wynosi: 77.766.621,98 złotych. Łączna wartość należności głównych wierzytelności, których zaspokojenia dla wierzyciela dochodzi Komornik Sądowy wynosi 13.366.117,97 złotych _ - napisano, w opublikowanym już po zamknięciu wczorajszej sesji, komunikacie. Komornik łącznie wszczął pięć postępowań egzekucyjnych z nieruchomości.

Akcje - będącego w stanie upadłości układowej - przedsiębiorstwa tanieją aktualnie o około pięć procent. Choć kurs budowlanej spółki wciąż znajduje się ponad 100 procent powyżej wrześniowego dołka (3,25 złotego), to w skali ostatnich 12 miesięcy poszedł w dół o niemal 90 procent.

Sprawdź, jak w ciągu ostatniego roku radziły sobie akcje PBG Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Pod koniec lutego w mediach pojawiły się głosy, że spółka do końca czerwca chce dogadać się z wierzycielami. Spekulowano, że w grę wchodziłaby umowa polegająca na zamianie zobowiązań spółki na akcje nowej emisji, a wierzyciele mieliby otrzymać m.in. akcje uprzywilejowane pod względem dywidendy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)