Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: BNP Paribas i BGŻ połączą się, ale nieprędko

0
Podziel się:

Po fuzji prawnej nastąpi przyjęcie wspólnej marki.

Spółka dnia: BNP Paribas i BGŻ połączą się, ale nieprędko
(BNP Paribas Bank Polska)

BNP Paribas Bank Polska połączy się z Bankiem Gospodarki Żywnościowej w pierwszej połowie 2015 roku. Taką informację podał dziś bank z centralą we Francji. Zanim do tego dojdzie, BNP Paribas nabędzie większościowy pakiet akcji BGŻ. Zgodę na tę transakcję wyraziła już Komisja Europejska, a KNF nie zgłosił sprzeciwu.

W ramach połączenia wymieniane są korzyści takie jak wzmocnienie kapitałowe, poprawa płynności, poszerzenie sieci sprzedaży, lepsza pozycja konkurencyjna na rynku, wykorzystanie efektów synergii w postaci zmniejszenia kosztów działania oraz wzmocnienie i uproszczenie systemu zrządzania.

- _ Ogólna strategia grupy BNP Paribas obejmuje stworzenie większego, lecz nadal średniej wielkości, banku uniwersalnego w Polsce _ - napisano w komunikacie spółki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami połączenie nastąpi poprzez przejęcie BNP Paribas Bank Polska przez BGŻ.

Nowy właściciel obejmie akcje w wyniku wezwania ogłoszonego 25 sierpnia. Łącznie w ręce nowego właściciela dostanie się 36 866 424 akcji zdematerializowanych notowanych na giełdzie oraz 5 005 824 akcji niedematerializowanym nie będących przedmiotem publicznego obrotu. Łącznie zawarto transakcje na 41 872 248 akcji z 56 138 764, które podlegały wezwaniu. W rękach Rabobanku pozostanie około 10 procent akcji.

Prezes BNP Paribas powiedział, że po fuzji prawnej nastąpi przyjęcie wspólnej marki. Nowy połączony bank ma funkcjonować pod nazwą prawną Bank BGŻ BNP Paribas. - _ Zgodnie z wcześniejszymi informacjami planowane jest także przeniesienie wybranych obszarów korporacyjnej działalności bankowej BNP Paribas SA oddział w Polsce do połączonego banku oraz połączenie działalności Sygma Banque SA oddział w Polsce z działalnością połączonego banku _ - napisano w komunikacie.

Kurs banku BGŻ nie zmienia się dziś mocno. Widać, że inwestorzy już wcześniej zdyskontowali całą sytuację związaną z przejęciem. Dużych ruchów nie wykazują również akcje BNP Paribas. Obie spółki w ostatnim czasie zaliczyły duży wzrost, a zatem można się spodziewać, że połączone podmioty będą radzić sobie całkiem dobrze.

Zmiana wartości BGŻ i BNP Paribas od połowy sierpnia Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej w Money.pl

spółka dnia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)