Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Budimex powalczy o wyniki kontraktami drogowymi

0
Podziel się:

Rynek coraz lepiej wycenia akcje firmy. Od połowy ubiegłego roku zyskały one 40 procent.

Spółka dnia: Budimex powalczy o wyniki kontraktami drogowymi
(Reporter)

Budimex radzi sobie coraz lepiej. Notowania spółki oraz wyniki finansowe pokazują, że wychodzi ona z dołka po zawirowaniach związanych z kontraktami drogowymi w latach 2007-2013. Według ekspertów teraz program budowy dróg w Polsce ma być szansą firmy na poprawę wyników.

Dom maklerski BDM wycenił akcje Budimexu. W raporcie eksperci twierdzą, że jedna akcja spółki będzie kosztować 128,9 złotych. Najnowsza rekomendacja to _ trzymaj _, a wcześniej zalecano redukowanie zaangażowania. Cena docelowa była ustalona na 69,9 złotych.

Spółka powoli odbudowuje bazę przychodową. Zapaść związana z kontraktami drogowymi realizowanymi w latach 2007-2013 wpłynęły na wyniki spółki. Budimex postanowił jednak nie zrezygnować z zamówień infrastrukturalnych. W kolejnych latach ma być głównym beneficjentem nowego programu budowy dróg w Polsce i to z nimi wiązane są największe nadzieje. Spółka ma również szansę na zaistnienie w budownictwie energetycznym.

Analitycy DM BDM prognozują, że w 2014 roku Budimex wypracuje 4,6 mld złotych przychodów. Rok wcześniej było to 4,7 mld złotych, ale wpływ na nie miało wydarzenie jednorazowe, jakim jest sprzedaż spółki zależnej Danwood. Spółka zanotowała na niej 194 mln złotych zysku (około 400 mln złotych przychodu).

Notowania Budimexu od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W ostatnim czasie akcje tej budowlanej spółki radzą sobie całkiem dobrze. Tylko przez ostatnie 30 dni wartość jej akcji wzrosła o około 8 procent. Nieco gorzej sytuacja wygląda od początku roku. W tym okresie notowania papierów spółki spadły o 1,8 procent. Jednakże patrząc w jeszcze dłuższej perspektywie widać, że inwestorzy odzyskują zaufanie do Budimexu. Od połowy ubiegłego roku wzrost wyniósł prawie 40 procent. Najgorszy dla spółki pod względem wyceny był sierpień 2013 roku oraz luty i maj bieżącego roku.

Również rekomendacje innych biur maklerskich są dość pozytywne. DI Investors w raporcie z 1 kwietnia wydał rekomendację kupuj dla spółki z ceną docelową 156 złotych. Na początku maja analitycy Noble Securities wycenił jej akcje na 134,40 z rekomendacją trzymaj.

Czytaj więcej w Money.pl

spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)