Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Spółka dnia: Co z Polimeksem? Tak źle nie było od 10 lat

0
Podziel się:

Dziś akcje jednej z największych spółek w mWIG40 taniały o blisko 20 procent.

Spółka dnia: Co z Polimeksem? Tak źle nie było od 10 lat
(Dyjuk/REPORTER)
bFdFcNQR

Spadek ceny akcji o 17 procent przy obrotach przekraczających 4 mln zł to jedna z najciekawszych historii dzisiejszego dnia. Polimex-Mostostal od dawna ma problemy, ale skala przeceny spółki, przekraczająca 40 procent podczas zaledwie tygodnia jest niewątpliwie zaskoczeniem. Akcje po raz ostatni wyceniane były tak nisko 10 lat temu. Co wywołuje tak paniczną reakcję inwestorów?

Pytanie wydaje się tym bardziej zasadne, że w tym tygodniu na rynku nie pojawiły się żadne istotne informacje. Warto jednak przypomnieć, że pełniący obowiązki prezesa zarządu Robert Oppenheim, zrezygnował w zeszłym tygodniu ze stanowiska. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że nowy prezes spółki ma być powołany w czwartek.

Przyczyną rezygnacji mogła być tragiczna sytuacja finansowa Polimeksu, który w IV kwartale 2012 roku miał 760,2 mln zł straty. Był to duży szok dla inwestorów, gdyż analitycy oczekiwali 10-krotnie mniejszej straty. W całym 2012 roku koszty przewyższyły przychody aż o 1,24 mld zł.

bFdFcNQT

Inwestorzy nie zastanawiając się od razu po publikacji raportu 18 marca rzucili się do wyprzedaży akcji. Od tamtego czasu kurs zniżkuje już ponad 40 procent.

Notowania Polimeksu od momentu opublikowania wyników Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dziś akcje jednej z największych spółek w mWIG40 taniały nawet 17 procent, schodząc przed 10:00 do poziomu 29 groszy. W kolejnych godzinach nastąpiło niewielkie odbicie, jednak wciąż są to najmocniej tracące na wartości papiery w indeksie. Jednocześnie jest to trzecia spółka na całym rynku pod względem liczby zawartych transakcji (przed 12:00 było ich blisko 900) o wartości 5 mln zł.

Na nieszczęście akcjonariuszy, przyszłość Polimeksu jest wielce niepewna i na szybką poprawę nie ma co liczyć._ - Polimex potrzebuje jeszcze około dwóch lat, aby wrócić do rentowności na poziomie operacyjnym _ - powiedział dla PAP wiceprezes Robert Bednarski.

bFdFcNQZ
Czytaj więcej w Money.pl
Spółka dnia: Akcje wciąż drożeją. Dziś zyskują 10 procent To obecnie jedna z najlepszych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.
Spółka dnia: W obawie o plajtę wyprzedają akcje giganta Walory tanieją już 30 procent. To skutek publikacji wyników za 2012 rok, w których spółka wykazała ogromną stratę.
Spółka dnia: Zysk 170 procent powyżej prognoz. Kurs wystrzelił Zarząd rekomenduje także wypłatę dywidendy. Ma być 33 procent wyższa niż przed rokiem.
bFdFcNRu
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)