Notowania

Spółka dnia: Getin przejmuje bank. Akcje wśród liderów

Sprawdź, jak inwestorzy zareagowali na podpisanie - wartej kilkadziesiąt milionów złotych - umowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getin Bank)

Getin Holding zawarł warunkową umowę nabycia akcji spółki * *_ Białoruski Bank Małego Biznesu _. Kurs holdingu zarządzanego przez Rafała Juszczaka (na zdjęciu) drożeje aktualnie o niespełna dwa procent i jest w gronie liderów mWIG40.

Umowa dotyczy nabycia 287.689 akcji o wartości nominalnej 237 tysięcy rubli białoruskich każda (co jest równowartością kwoty 89,59 złotego) stanowiących 95,51 procent kapitału zakładowego przejmowanego banku - wynika z komunikatu opublikowanego przez Getin wczoraj już po zamknięciu sesji na GPW.

Łączną cenę za białoruski bank ustalono na poziomie 4.867.697,88 euro, co licząc po kursie euro ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski odpowiada kwocie 21,1 miliona złotych. Ostateczna cena akcji może jeszcze ulec zmianie. Białoruski Bank Małego Biznesu prowadzi działalność bankową na terenie Republiki Białorusi skupiającą się na udzielaniu kredytów małym i średnim przedsiębiorcom.

Gwałtownej reakcji inwestorów na GPW nie było, aczkolwiek akcje Getin Holdingu - przy obrotach przekraczających obecnie 300 tysięcy złotych - drożeją o niespełna 2 procent. Tym samym akcje spółki kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego znajdują się w gronie wzrostowych liderów w mWIG40. Nieznacznie lepiej radzą sobie tylko papiery Netii i LPP.

Zobacz dzisiejsze notowania spółki Getin Holding Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Transakcja wpisuje się w strategię Getin Holdingu, którego działalność skupia się właśnie na rynkach Europy Wschodniej. W jego skład wchodzą też między innymi spółki Idea Bank Polska, Tax Care, Idea Expert, czy MW Trade. Większościowym udziałowcem - bezpośrednio i pośrednio przez LC Corp - jest Leszek Czarnecki.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: getin holding, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz