Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Spółka dnia: Gigant medialny zaskakuje wynikami. Miało być...

0
Podziel się:

Zobacz jak na publikację raportu spółki zareagowali inwestorzy na GPW.

Spółka dnia: Gigant medialny zaskakuje wynikami. Miało być...
(Maszewski/Reporter)

Agora miała w czwartym kwartale 2012 roku 0,1 mln zł straty netto wobec 8,9 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2011 roku. Pocieszeniem dla akcjonariuszy jest fakt, iż strata okazała się 4 mln zł niższa niż prognozowali to analitycy.

Sezon wyników w pełni. Dziś wynikami _ pochwaliła się _ Grupa Agory. Chwalić jednak nie ma się czym, gdyż po raz kolejny biznes generuje straty. Z podstawowej działalności wyniosła ona 3,1 mln zł, podczas gdy jeszcze rok wcześniej firma wychodziła na plus ponad 7,4 mln zł.

W reakcji na to inwestorzy od rana wysprzedają akcje Agory. W pierwszej godzinie handlu na GPW była ona najsłabszą spółką w mWIG40 - kurs spadał ponad 3 procent. Dalej sytuacja na kursie akcji się poprawiała i przed południem za papiery płacono 8,61 zł (-2,16 procent).

Zobacz jakie przebieg mają dzisiejsze notowania Agory Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wśród trzech głównych segmentów działalności spółki można wymienić kino, radio i czasopisma. Jedynie w dwóch pierwszych przypadkach można mówić o wzroście przychodów, choć jest on zdecydowanie nie satysfakcjonujący. Przychody segmentu Kino (głównie dotyczy to kina Helios) w IV kwartale 2012 roku wzrosły o 0,6 procent. Z kolei segment Radio w okresie I-XII 2012 roku zwiększył przychody o 2,3 procent (radiostacje muzyczne Agory zwiększyły swój udział w słuchalności do poziomu 8,3 procent).

Dzienniki i czasopisma zanotowały spadki przychodów odpowiednio o 12 i 21 procent rok do roku. Spadek przychodów w tym segmencie spowodowały między innymi niższe przychody ze sprzedaży kluczowego tytułu Agory - Gazety Wyborczej. Nakład sprzedany od kilku lat znajduje się w trendzie spadkowym, a w najnowszym raporcie jest mowa aż o 22-procentowym spadku w skali roku.

Średni nakład sprzedany Gazety Wyborczej Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

źródło: KBC Securities

Przyszłością dla spółek z sektora mediów jest przede wszystkim rozwijanie działalności poprzez elektroniczne kanały dostępu. Przychody segmentu Internet Agory po czterech kwartałach 2012 roku wyniosły 114 mln zł. Największy udział mają w tym przychody z reklam internetowych, które wyniosły blisko 90 mln zł, a to oznacza wzrost o 8,6 procent. W grudniu serwisy grupy - Gazeta.pl, uzyskały zasięg 59,1 procent, co dało trzecie miejsce wśród polskich portali.

Sprzedaż reklam w Gazecie Wyborczej w czwartym kwartale spadła o 20,8 procent, a sprzedaż egzemplarzy wyniosła zmniejszyła się prawie 19 procent. Gazeta rozpowszechniała płatnie średnio 257 tys. egzemplarzy, a jej udział w wydatkach na reklamę w dziennikach wyniósł ponad 36,5 procent.

Martwić mogą inwestorów również perspektywy rynku reklamy na 2013 rok. Według prognoz zarządu rynek skurczy się od 5 do 8 procent w skali roku. Największego rozczarowania można oczekiwać po segmencie dzienników (22-25 procent). Równie negatywnie ocenia Agora perspektywy segmentu czasopism, w którym tempo spadku szacowane jest na 13-16 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/m211675.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/spolka-dnia/artykul/spolka;dnia;mial;byc;zysk;jest;ponad;100;milionow;straty,222,0,1255390.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Spółka dnia: Miał być zysk. Jest ponad 100 milionów straty Mimo wynikowego wstrząsu, akcje spółki drożeją. Sprawdź, dlaczego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/m203948.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/spolka-dnia/artykul/spolka;dnia;pge;podzieli;los;tp;sa;kurs;spada;juz;o;,222,0,1254622.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Spółka dnia: PGE podzieli los TP SA? Kurs spada już o... Zobacz, jak na notowania spółki wpłynęły wczorajsze zaskakujące informacje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/m82323.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/spolka-dnia/artykul/spolka;dnia;chemiczny;gigant;odrabia;straty,172,0,1253804.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Spółka dnia: Chemiczny gigant odrabia straty Plus dziewięć procent w tydzień. Jest szansa na powtórkę?
spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)