Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Arkadiusz Droździel
|

Spółka dnia: Gigantyczny spadek sprzedaży. Kurs się załamał

0
Podziel się:

Od początku marca 2012 roku akcje spółki potaniały o ponad 75 procent.

Spółka dnia: Gigantyczny spadek sprzedaży. Kurs się załamał
(melhi/iStockphoto)

Akcje ukraińskiego producenta węgla tracą ponad 10 procent w następstwie informacji, podanej po wczorajszej sesji, że w grudniu 2012 roku wydobycie spadło o niemal 96 procent, a sprzedaż węgla była niższa o ponad 90 procent niż przed rokiem.

Kurs akcji czwartej co do wielkości prywatnej spółki wydobywającej węgiel energetyczny na Ukrainie oraz czołowej prywatnej spółki górnictwa węglowego w tym kraju wyraźnie traci na wartości od początku marca ubiegłego roku. W Tym czasie papiery spółki potaniały o ponad 75 procent.

Zobacz kurs Sadovaya Group od początku marca 2012

Jest to efektem znacznego spadku popytu na węgiel wydobywany w kopalniach należących do Sadovaya Group. Jeszcze w całym 2011 roku sprzedaż była wyższa o ponad 15 procent niż rok wcześniej, ale już w marcu, pomimo wzrostu produkcji o ponad 6 procent, sprzedaż była niższa o ponad 23 procent niż w analogicznym miesiącu 2011 roku. W kwietniu i maju sytuacja wyglądała jeszcze gorzej Wydobycie rosło o ponad 40 procent, a sprzedaż była o ponad 25 procent niższa niż rok wcześniej w przypadku kwietnia, a maju już o ponad 45 procent . W tej sytuacji w czerwcu i lipcu ograniczono nieco produkcję, ale o prawie połowę mniej było nabywców.

W kolejnych miesiącach nie udało się odwrócić tej tendencji i w październiku zdecydowano się w na zawieszenie wydobycia w kopalniach należących do Sadovaya Group. Efektem tego był spadek wydobycia w listopadzie o 95,2 procent. Natomiast słabnący popyt na węgiel energetyczny przyczynił się do mniejszej o 83,6 procent sprzedaży.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)