Notowania

Przejdź na
baltona
03.01.2013 11:00

Spółka dnia: Gwiazda PRL wchodzi na GPW

Firma obiecała, że będzie przeznaczać na dywidendę 40 procent zysku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikipedia/Pracownik Baltony/Public Domain)

Baltona szykuje się do debiutu na GPW w pierwszym kwartale tego roku. Komisja Nadzoru Finansowego już zatwierdziła prospekt emisyjny. * *Spółka obiecała, że będzie przeznaczać na dywidendę 40 proc. zysku.

Teraz jej akcje są notowane na NewConnect. Baltona nie planuje nowej emisji, giełda dopuści do obrotu papiery serii od A do E.

Firma zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych oraz ogólnodostępnych. Oprócz tego, Baltona zaopatruje statki w polskich portach oraz wykonuje usługi marketingowe dla swoich dostawców. Z danych spółki wynika, że jest liderem rynku _ Duty Free _ w Polsce z 40-proc. udziałem - z 34 placówkami i 11 lokalizacjami w Polsce oraz we Francji, Rumunii i na Ukrainie. Baltona jest też obecna w 7 na 13 lotnisk w Polsce.

Spółka debiutowała na NewConnect 30 czerwca 2011 roku i podrożała w pierwszym dniu notowań o 11 proc., do 10,20 zł. Od tego czasu, papiery firmy potaniały o prawie 50 procent.

Notowania Baltony od debiutu na rynku alternatywnym Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Spółka w najbliższych latach planuje rozwijać sieć w kraju i za granicą, głównie poprzez akwizycje placówek wolnocłowych. Oprócz tego, Baltona chce sprzedawać na pokładach samolotów.

W pierwszym półroczu minionego roku spółka zanotowała 3,2 miliona złotych straty netto i 80,9 mln zł przychodów. W 2011 r. zysk spółki wyniósł 3,9 mln zł, przy przychodach w wysokości 192,4 mln zł.

| Spółkę dnia wybrał Maciej Rynkiewicz analityk Money.pl |
| --- |

Magdalena Grzybowska, była prezes Baltony, powiedziała dla Money.pl, że nie boi się niepewnej sytuacji na rynku:_ - Na giełdzie nie ma innej spółki handlowej, która nie odczuwa dużej konkurencji, a jej klient zachowuje się zdecydowanie inaczej niż na przykład w galerii handlowej. Dlatego liczę na zainteresowanie inwestorów naszymi akcjami. _

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: baltona, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz