Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Hossa na akcjach Inter Cars przerwana?

0
Podziel się

Mimo dobrych wyników za drugi kwartał, na rynku silniejsi okazali się sprzedający.

Spółka dnia: Hossa na akcjach Inter Cars przerwana?
(Diego Cervo/Dreamstime)
bEqHvwut

Akcje Inter Cars podczas pierwszej sesji w tym tygodniu rosną o ponad 2 procent. Na początku roku spółka była wyceniana na 89 złotych. Dziś jest to ponad 160 złotych. Liczby te wskazują, że była akcje firmy były dobrą inwestycją. Część giełdowych graczy będzie czekało na dobry moment do realizacji zysku.

Podczas dzisiejszej sesji akcje spółki wycenianie są na prawie 167 złotych. Inter Cars od początku roku podrożało ponad 85 procent. Nie tylko w tym roku wzrost jest imponujący. Hossa na walorach spółki jest widoczna od 2009 roku. Jednakże wzrost ten był bardziej spowodowany wychodzeniem rynków finansowych z dołków związanych z kryzysem finansowym z lat 2007-2008. Dopiero od 2010 roku można stwierdzić, że wzrost wyceny spółki wynikał z jej rozwoju.

Ostatnie wyniki Inter Cars nie przyczyniły się do kolejnych wzrostów notowań. Spółka opublikowała raport 28 sierpnia i od tego czasu na jej akcjach wywiązał się krótkoterminowy trend spadkowy. Do tego nałożyły się niepokoje związane z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi. Zysk netto w drugim kwartale wyniósł 40 milionów. Rok do roku był to wzrost o ponad 60 procent. Wzrósł także wynik operacyjny (o 44 procent rok do roku) oraz przychody (o 25 procent rok do roku). Najwyraźniej po kolejnych dobrych wynikach inwestorzy postanowili zrealizować zyski.

bEqHvwuv

Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji spółka poinformowała, że sprzedaż spółek dystrybucyjnych wchodzących w skład grupy zwiększyła się w sierpniu o 17 procent w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Natomiast sprzedaż spółki matki wzrosła o 18,4 procent. Wartość sprzedaży najbardziej urosła w Bułgarii (261 procent). Jednakże należałoby zwrócić uwagę jaka była baza dla tych danych.

Notowania spółki Inter Cars od początku 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Firma zajmuje się dystrybucją części zamiennych do samochodów i motocykli, a także narzędzi i wyposażenia warsztatów oraz chemii warsztatowej. Terytorialnie Inter Cars poza Polską działa w Czechach, Bułgarii, Słowacji, Ukrainie, Litwie, Węgrzech, Chorwacji, Łotwie, Rumunii oraz we Włoszech.

Po zakończonej 5 sierpnia przecenie notowania akcji ponownie rosną. Trzeba jednak obserwować, czy na wykresie nie zostanie wyrysowany podwójny szczyt, co mogłoby wskazywać zmianę długoterminowego trendu.

bEqHvwuB
Czytaj więcej w Money.pl
Spółka dnia: Spora huśtawka na kursie akcji niedawnego debiutanta Papiery ZE PAK w ciągu ostatnich dni znacznie zmieniły wartość. Przyczyną rekomendacje?
Spółka dnia: KGHM będzie negocjował ze Skarbem Państwa Podatek, który spółka chce renegocjować, kosztuje firmę dziennie około 7 milionów złotych.
Spółka dnia: Zysk zamiast gigantycznej straty. Kurs gwałtownie w górę Akcje PBG - wyłączając spółki groszowe - są liderem wzrostów na warszawskiej giełdzie.
bEqHvwuW
spółka dnia
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)