Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Jej akcje są trendzie wzrostowym. Co z wynikami?

Notowania spółki Kopex w niespełna dwa miesiące wzrosły o 30 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artem Merzlenko - Fotolia.com)

Dobre wyniki i informacje dotyczące działalności Kopexu przyczyniły się do wzrostu cen akcji spółki, który trwa już dłuższy czas. Dzisiejsza publikacja wyników może jednak zmaterializować powiedzenie kupuj plotki, sprzedawaj fakty.

W czwartym kwartale spółka zarobiła 26,5 mln złotych. Jest to wynik wyższy od oczekiwań, które plasowały się na poziomie 22,1 mln złotych. Z kolei przychody były niższe od prognoz. Opublikowana wartość to 420 mln złotych (prognoza 474,2 mln złotych). Wynik jest znacząco lepszy od tego z 2012 roku.

Skonsolidowany zysk netto w całym 2013 roku wyniósł 67,5 mln złotych. W całym 2012 roku zarobek firmy był nieco niższy (51 milionów złotych). Zatem wzrost wynosi 32 procent.

Kopex chwali się również poziomem zadłużenia. Na koniec 2013 roku jego spadek wyniósł 46 procent rok do roku. Aktualnie ma ono wartość 395 milionów złotych. W komunikacie możemy również przeczytać o portfelu zamówień spółki. - _ W czwartym kwartale wzrosła również wartość zamówień Kopeksu, która przekroczyła 1,73 miliarda złotych - podała spółka w komunikacie . _Kwartał wcześniej wartość ta była niższa o 160 milionów złotych.

Notowania spółki Kopex od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dobrych wyników inwestorzy spodziewali się dłuższego czasu. Odzwierciedlają to notowania akcji spółki. Od początku roku cena akcji wzrosła o 31 procent. Dziś ta tendencja jest kontynuowana. Wzrost po trzech godzinach dzisiejszej sesji wynosi 2,7 procent.

Całościowo dobre wyniki Kopexu są zasługą również kilku innych czynników. Spółka odznacza się dobrymi przepływami pieniężnym. W ostatnim czasie poinformowała o kilku projektach, które również zachęciły inwestorów do kupowania akcji. Na początku stycznia pojawiała się informacja o ewentualnym połączeniu spółek Famur i Kopex. O rozpoczęciu rozmów dowiedzieliśmy się 7 stycznia.

Warto mieć jednak na uwadze, że akcje drożeją już od pewnego czasu i może nastąpić niewielka korekta notowań. Dzisiejsza publikacja wyników może zmaterializować powiedzenie _ kupuj plotki, sprzedawaj fakty _.

Tagi: kpx, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz