Notowania

Spółka dnia: Jej kurs rośnie dzisiaj najszybciej w WIG20

Niższa cena docelowa dla GTC nie przestraszyła inwestorów. Sprawdź, dlaczego kupują jej akcje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

W opublikowanym raporcie domu maklerskiego PKO BP cena docelowa spółki GTC została obniżona o 90 gorszy. Wydawałoby się, że w wyniku tej rekomendacji spółka na dzisiejszej sesji będzie tracić. Stało się jednak odwrotnie.

Spadek ceny docelowej spółki z 9,7 do 8,8 złotych za akcję nie został poparty negatywną rekomendacją. Analitycy przekazami inwestorom posiadającym akcje spółki zalecenie trzymania w portfelu tych walorów. GTC przede wszystkim zostało docenione za konsekwentną realizację strategii przyjętej w ubiegłym roku. Poprawiona została także płynność finansowa.

Cenę obniżono głównie z powodu odpisów z tytułu utraty wartości aktywów z Europy Południowo-Wschodniej. Istnieje również ryzyko zwiększenia podaży akcji oraz zmian w akcjonariacie ze względu na ugodę podpisaną z wierzycielem (spółka Kardan NV).

Na dzisiejszej sesji spółka rośnie najmocniej w indeksie WIG20. Po prawie trzech godzinach handlu kurs zwyżkował o ponad dwa procent, wyprzedzając drugą w stawce grupę Lotos o ponad jeden procent. Widać, że inwestorzy nie przestraszyli się doniesień z raportów domów maklerskich na temat spółki. Większość informacji opublikowanych w raporcie była znana wcześniej, toteż możliwe że rynek spodziewał się dużo negatywniejszej rekomendacji. Tym samym pozytywne zaskoczenie ze słabej informacji wywołało wzrost.

Zobacz notowania spółki GTC podczas dzisiejszej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Odbicie kursu może nie być długotrwałe. Spółka jest bowiem w trendzie spadkowym. W ujęciu miesięcznym jej wartość spadła o ponad 11 procent. Mało trwałą poprawę kursu przyniosła w ubiegłym miesiącu informacja o umowie ze firmą IBM dotyczącej wynajmu powierzchni biurowej o wielkości 3200 metrów kwadratowych. Była to jednocześnie największa tego typu transakcja w Katowicach od kilku lat.

W pierwszym kwartale 2013 roku marża brutto na działalności operacyjnej ponownie wróciła do poziomu 70 procent. Zysk brutto na działalności operacyjnej wyniósł 21 milionów euro (o 2 mln mniej rok do roku). Wyniki finansowy netto był ujemny. Spółka w pierwszym kwartale bieżącego roku osiągnęła stratę w wysokości 26 milionów euro. Skonsolidowany raport za pierwsze półroczne GTC opublikuje 20 sierpnia. Firma może ponownie pokazać stratę netto.

Tagi: pko, lts, gtc, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz