Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Kupili prawie milion akcji. Kurs wyraźnie w górę

0
Podziel się:

Za 10-procentowy pakiet akcji Bumechu ZWG zapłaciło ponad pięć milionów złotych.

Spółka dnia: Kupili prawie milion akcji. Kurs wyraźnie w górę
(domin_domin/iStockphoto)
bEEfRqCZ

Informacja o nabyciu niemal 10-procentowego pakietu akcji Bumechu przez ZWG i wiara w kolejne takie inwestycje sprawiły, że kurs spółki rośnie obecnie o ponad pięć procent.

ZWG kupiło niespełna 840 tysięcy akcji Bumechu po cenie 6.40 złotego za papier. Za 9,99-procentowy pakiet akcji spółka zapłaciła zatem około 5,3 miliona złotych.

_ - Chcemy, aby docelowo nasz udział w Bumechu pozwalał nam na operacyjny wpływ na działalność tej spółki __ _ – powiedział prezes zarządu ZWG Marcin Sutkowski.

bEEfRqDb

To zachęciło inwestorów do kupowania akcji Bumechu. Po niespełna trzech godzinach dzisiejszej sesji akcje spółki drożeją o około pięć procent i - wyłączając spółki groszowe - są w gronie najmocniej rosnących przedsiębiorstw notowanych na warszawskim parkiecie.

Zobacz, jak dziś radzą sobie akcje Bumechu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Ostatnie lata nie były zbyt łaskawe dla posiadaczy akcji spółki. Choć od wrześniowego dołka jej kurs poszedł już w górę o niemal 20 procent to w dalszym ciągu jest o około połowę niższy niż przed dwoma laty.

Zobacz, jak radziły sobie akcje Bumechu w ciągu ostatnich dwóch lat Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEEfRqDh

Katowicki Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa w zakresie drążenia wyrobisk podziemnych, produkcji urządzeń i maszyn górniczych oraz serwisu i remontu.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEEfRqDC
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)