Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Kurs banku zanurkował. Sprawdź, co sie stało

0
Podziel się:

Akcje Alior Banku są najmocniej tracącą spółką notowaną na warszawskiej giełdzie.

Spółka dnia: Kurs banku zanurkował. Sprawdź, co sie stało
(Wajszczak/Reporter)
bEEvAnOt

Zmiana sposobu księgowania przychodów może bardzo mocno uderzyć w wyniki Alior Banku. Już uderzyła w wyceny analityków i w notowania spółki. Kurs Aliora zniżkuje obecnie o około 20 procent.

Tuż po zamknięciu wczorajszej sesji na warszawskiej giełdzie Alior Bank opublikował komunikat, że spółka - po spotkaniach i wymianie korespondencji z Komisją Nadzoru Finansowego - zamierza zmienić sposób księgowania przychodów z bancassurance.

W ocenie zarządu obniży to zysk netto banku za trzeci kwartał tego roku o około 105 milionów złotych. Spowoduje także obniżenie kapitałów własnych banku o około 330 mln złotych oraz obniżenie współczynnika wypłacalności Tier1 z 14,54 do 12,24 procent.

bEEvAnOv

Dzisiaj rano wycenę banku bardzo mocno obciął JP Morgan. Analitycy tej instytucji rekomendują _ niedoważanie _ akcji spółki (wcześniejsza rekomendacja to _ przeważaj _). Wycena banku została ścięta o ponad 40 procent ze 121 do 69 złotych. Wczorajszy kurs zamknięcia dla akcji Alior Banku wynosił 93,90 złotego.

Dzisiejsze otwarcie sesji na GPW nastąpiło już z ceną 75 złotych. Mniej więcej tyle też na giełdzie trzeba zapłacić za akcję Aliora obecnie. To oznacza, że kapitalizacja banku w ciągu zaledwie kilkunastu godzin skurczyła się o około 20 procent. Daje to spółce (wyłączając _ groszówki _) niechlubny tytuł lidera spadków na warszawskiej giełdzie.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Alior Banku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Nieco bardziej pobłażliwi dla Aliora byli natomiast analitycy ING, którzy obcięli rekomendację dla spółki z _ kupuj _ do _ trzymaj _. Jednocześnie jednak obniżyli zalecenie inwestycyjne dla całego sektora bankowego z _ przeważaj _ do _ niedoważaj _.

bEEvAnOB

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEEvAnOW
alior bank
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)