Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Mają umowę za pół miliarda funtów. Kurs wystrzelił

0
Podziel się:

Jeśli dojdzie do fuzji, w jej następstwie powstanie druga pod względem wielkości sieć w Europie.

Spółka dnia: Mają umowę za pół miliarda funtów. Kurs wystrzelił
(Cinema City)

Cinema City podpisała - wartą około 500 milionów funtów brytyjskich - warunkową umowę połączenia działalności kinowej z brytyjską siecią Cineworld. Ma ono zostać sfinalizowane w marcu tego roku. Kurs spółki drożeje już o ponad 15 procent.

_ Działalność kinowa Cinema City została wyceniona na około 503 miliony funtów jako wartość przedsiębiorstwa, które zostaną wypłacone poprzez emisję dla Cinema City 24,9 procent akcji Cineworld (po połączeniu) oraz 272 mln funtów w gotówce (pomniejszone o wartość spłaty wszystkich długów Cinema City w momencie realizacji transakcji szacowanych na kwotę 169 mln funtów) - wynika z komunikatu spółki. _

Połączenie Cinema City z Cineworld spowoduje utworzenie drugiej pod względem wielkości sieci kinowej w Europie zajmującą pierwsze lub drugie miejsce na poszczególnych rynkach działalności, włącznie z Wielką Brytanią, gdzie spółka jest liderem przy udziale rynkowym 27,7 procent. Po połączeniu powstanie sieć mająca 201 kin i 1 852 ekrany. Umowa połączenia zostanie zamknięta po udzieleniu zgody akcjonariuszy obu spółek i UOKiK w Polsce.

Reakcja inwestorów na wiadomość o fuzji była natychmiastowa. Na otwarciu dzisiejszej sesji za jedną akcję Cinema City trzeba było zapłacić 4,3 procent więcej niż na zamknięciu wczorajszych notowań. Obecnie kurs spółki rośnie już o ponad 15 procent, a Cinema City jest jedną z najlepszych spółek na warszawskiej giełdzie.

Sprawdź, jak dzisiaj radzą sobie akcje Cinema City Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Cinema City jest największym operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 99 multipleksów z 966 ekranami w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael). Spółka prowadzi 10 kin IMAX oraz 5 ekranów 4DX. Cineworld jest liderem w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Prowadzi 102 kina i 886 ekranów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)