Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkn
05.09.2014 11:47

Spółka dnia: Masz akcje PKN Orlen? Są nowe zalecenia

Analitycy DM PKO BP wskazują, że spółka ma przed sobą trudny czas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

Ze _ sprzedaj _ do _ trzymaj _podnieśli swoją rekomendację dla akcji PKN Orlen analitycy DM PKO BP. W raporcie zauważają jednak, że najbliższe lata wciąż będą dla spółki trudne.

Akcje koncernu paliwowego PKN Orlen doczekały się podniesienia rekomendacji. Analitycy PKO BP zalecają trzymanie papierów spółki i wyceniają kurs na 39,88 złotego, czyli poniżej obecnego.

Obserwuj bieżące notowania PKN Orlen Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Jak widać, ich zdaniem akcje spółki nie mają na razie potencjału wzrostowego. - _ Uważamy, iż nadchodzące lata nadal będą trudne dla spółki, a poprawa EBITDA stopniowa, niemniej jednak działania efektywnościowe powinny przynieść pierwsze pozytywne efekty już w 2015 roku. W związku z powyższym zalecamy trzymanie akcji spółki _ - piszą analitycy.

W raporcie zauważają, że pierwsze półrocze nie przyniosło znaczących zmian i marże rafineryjne wciąż pozostają na niskim poziomie. - _ Rosnący przerób ropy na rynkach międzynarodowych, kurczące się rynki eksportowe oraz nadpodaż mocy rafineryjnych na świecie powoduje narastanie presji konkurencyjnej, która w przypadku Europy jest wyjątkowo destrukcyjna _ - piszą analitycy.

Dodają, że po zakupie spółek TriOil Resources Ltd i Birchill Exploration LP w Kanadzie na koniec roku potencjał produkcyjny PKN Orlen osiągnie około 7,5 tysiąca boe/d. - _ Dalszy rozwój segmentu będzie miał charakter organiczny w oparciu o intensyfikację prac poszukiwawczych i wzrost liczby przeprowadzanych odwiertów zarówno na obszarze Polski jak i za granicą. Oznacza to, że kontrybucja upstreamu do wyników całej grupy będzie rosła stopniowo, a jego udział w całej EBITDA jak na razie nie będzie znaczący _ - czytamy w raporcie.

Tagi: pkn, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz